Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 GRATİS haberi 21.05.2020
11'inci Gratis Resim Yarışması'nı kazananlar belli oldu
Gratis Çocuklar Arası Resim Yarışması bu yıl ilk kez online olarak Türkiye'nin dört bir yanından 7 - 10 yaş arasındaki küçük ressamların katılımı ile gerçekleşti. Yarışmanın kazananları Sabber Su Aydoğan, Deniz Köseoğlu ve Zümra Arslan oldu

Gratis’in Türkiye çapında 2010 yılından bu yana, çocukların hayal güçlerini geliştirerek sanat ve resim sevgisi aşılamak amacı ile düzenlediği ve gelenekselleşen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ sonuçlandı. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan tedbirler doğrultusunda bu yıl ilk kez online olarak düzenlenen resim yarışmasında evde kal, güvende kal sloganından yola çıkılarak “Sağlıklı Yaşam” teması işlendi.

Jüri tarafından yapılan oylamalar sonucunda resim yarışmasının 1’incisi İstanbul’dan Sabber Su Aydoğan (10), 2’incisi İzmir’den Deniz Köseoğlu (9) ve 3’üncüsü Kastamonu’dan Zümra Arslan (10) oldu. 

Türkiye’nin her yerinden 7 – 10 yaş aralığındaki küçük ressamların sağlıklı yaşam temasını resmettiği Gratis ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’nda yüzlerce kişi arasından seçilerek dereceye giren küçük ressamlardan 1’incisi iPad Pro, 2’incisi PlayStation 4 Pro ve 3’üncüsü ise DJI Osmo Pocket Kamera ödülünü kazandı.