Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ALTUN MARKET (İstanbul) haberi 11.01.2021
Altun Market 46 şubeye ulaştı
Altun Market'in Burda Market'ten satın aldığı tüm mağazaların dönüşümü bitirildi ve yeni yüzüyle hizmete başladı

Altun Market, Burda'dan satın aldığı 16 mağazanın dönüşümünü bitirerek yeni yüzüyle müşterileriyle buluşturdu. Geçtiğimiz yıla Yeni Seher Hipermarket'in 3 mağazasını satın alarak başlayan Altun Market sonrasında yılın üçüncü çeyreğine girerken Burda'nın Florya haricindeki tüm Avrupa Yakası mağazalarını satın aldığını açıklamıştı. 

İlk etapta satın alınan 15 mağazanın dönüşüm işlemleri sürerken Florya mağazası için de anlaşma sağlandı ve satın almanın hacmi 16 mağazaya yükselmiş oldu.

Altun Market'in lojistik merkezi Halkalı Basın Ekspres’te, 5 bin metrekare kapalı alanda konumlandırılmış durumda. Bu satın alma sonucu Altun Market'e geçen mağazalar ağırlıklı olarak Bakırköy, Küçükçekmece, Zeytinburnu ve Bahçelievler ilçelerinde bulunuyor ve firmanın merkezden kopmadan verimli büyüme stratejisine çok uygun konumda. 

Altun Market dönüşümün tamamlanmasıyla toplam mağaza sayısını 46'ya yükseltirken toplam satış alanına da 10 bin metrekare eklemiş oldu. Altun Market'in toplam istihdamı da bu satın alma sonrasında bin kişiye ulaştı.

Ortakalan