Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 Etnik Market haberi 6.09.2019
Anuga'da helal ürünler 'Halal Market'te tanıtılacak
Koeln Messe organizatörlüğünde, 5 - 9 Ekim günleri arasında Almanya Köln'de gerçekleştirilecek Anuga'da helal ürünler 'Halal Market'te sergilenecek

Dünyanın en büyük gıda fuarı Anuga, bu sene 5 - 9 Ekim günlerinde Almanya Köln'de gerçekleştirilecek. Aynı zamanda 100'üncü yılını da kutlayacak olan fuarın bu özel yıl nedeniyle daha da büyük bir katılıma ev sahipliği yapması ve özel aktivitelerle renklenmesi bekleniyor. 

Yeniliklerden, trendlerden ve ilhamdan doğan fuar, Anuga Helal Pazarı'nın da devreye girdiği yer. Birçok üretici, helal ürünlerin çeşitliliği ve pazarlaması her yıl önem kazanmasına rağmen, henüz bu hedef kitleye odaklanmıyor. Avrupa’daki helal ürünlere ve aynı zamanda ihracat için Avrupa ürünlerine yönelik artan talep nedeniyle, ziyaretçilerin bu ürünleri Anuga’da bulması önemli. FoodINT tarafından tasarlanan Anuga Helal Market’te uluslararası standartta ‘Helal Üretim Onayı’ almış ürünler sunulacak. Özel gösterinin amacı, üreticileri ve dünya çapındaki perakende ticareti benzersiz bir satış yönetimi sisteminde bağlamak ve ilgili tüm tarafların, tüm bilgileri içeren bir veritabanına erişmelerini sağlamak...

Anuga Koeln Messe’nin resmi partneri olan ve iki senede bir helal ürünlerin organizasyonunu yapan Anuga Halal Market’in Müdürü Oğuz Evler, Ortakalan’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dünyanın her yerinden gelerek fuara katılan şirketlerin helal ürünleri, ‘Halal Market’ raflarında sergilenecek. Halal Market ziyaretçilerin, alım müdürlerinin bir araya geldiği ve helal ürünlerle ilgili bütün konuların konuşulduğu bir alan olacak. 7 bin 500 katılımcısı olan fuarda 5 gün içinde tüm helal ürünlere ulaşmak imkânsız. Bu şekilde ürünler kolaylıkla bulunabilecek ve şirketlerle irtibata geçilebilecek.”

Oğuz Evler, fuarda aynı zamanda Halal Innovations, Halal B2B-Meeting, Halal Startups, Halal Trend Award ve ülkeler konulu sergiler olacağını ve Alman perakendecilerin de kullanabileceği yeni helal simgesinin tanıtılacağını sözlerine ekledi.

Ortakalan özel haber