Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ARTSTONE haberi 14.02.2020
Artstone EuroShop'a 10 yeni modelle katılıyor
Artstone, 16 - 20 Şubat günleri arasında Almanya Düsseldorf'ta gerçekleştirilecek EuroShop'a katılacak. Firmanın Genel Müdürü Bilal Emre Türkgeldi ile fuarda gerçekleştirecekleri çalışmaları ve dış ticaret hedeflerini konuştuk

Dekoratif duvar panellerinin öncü ismi ve yenilikçi markası olarak 2005 yılında faaliyete geçen Artstone, 16 - 20 Şubat günleri arasında Almanya Düsseldorf'ta gerçekleştirilecek, dünyanın en büyük perakende ekipmanları ve teknolojileri fuarı EuroShop'a katılacak. Artstone, ürünlerini 11’inci salonda A60 numaralı bölümde yer alacak standında tanıtacak.

Öncelikle firmanızın dış ticarette gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili bilgi verir misiniz?
Kurulduğumuz günden itibaren yurt içi ve yurt dışında 9 binden fazla projede tercih edilen bir marka olarak, tamamı Türkiye’de dizayn edilen duvar panellerimizin global anlamda tanınması ve tercih edilmesi adına birçok çalışmada bulunuyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun müşterilerimizin talebine hızlı bir şekilde cevap verebilmek bizim için oldukça önemli. Bu nedenle 70’ten fazla model için, 50 bin metrekare hazır ürün stoğu ile çalışmaktayız. Bunun yanında, müşterilerimizin markamıza daha kolay ulaşabilmesini sağlamak amacıyla, yurt içinde İstanbul Merkez ve Ankara showroom’larımıza ek olarak İzmir, Eskişehir ve Kahramanmaraş gibi bölgelerinin önde gelen şehirlerinde bayilerimiz bulunuyor. Ayrıca global bir Türk markası olma hedefiyle Köln’de açtığımız Avrupa merkez showroom’umuz ve ABD, Dubai, Kuveyt, İsviçre, Hindistan ve Güney Kore’deki distribütörlüklerimiz ile yurt dışında da müşteri taleplerine “hızlı” ve “optimum çözüm odaklı” hizmet veriyoruz. Artstone olarak, şu an hali hazırda 40’ın üzerinde ülkeye ürünlerimizin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Toplam satış rakamlarımızın yüzde 55’ini ihracat oluşturuyor. İhracat yaptığımız Almanya, Fransa, İtalya gibi Avrupa ülkelerine ek olarak, Rusya, Orta Doğu, Afrika, Güney Amerika ve Türk Cumhuriyetleri gibi farklı pazarlara yönelik ihracat çalışmaları ile yenilikçi ve sıra dışı yüzey tasarımları ve uluslararası geçerliliğe sahip kalite standartlarıyla ürünlerimizi dünyanın beğenisine sunuyoruz. 

EuroShop Fuarı’na kaç defa katıldınız? EuroShop fuarlarının sektörün gelişimi ve global hedefleri adına önemi konusunda neler düşünüyorsunuz?
Uzun yıllardır takip ettiğimiz ve hem ziyaretçileri hem de katılımcıları ile farklı sektörleri bir araya getiren önemli bir etkinlik olduğuna inandığımız EuroShop Fuarı’na ilk defa katılıyoruz. Dünyanın en büyük perakende fuarı olmasının yanı sıra pek çok proje firmasının da fuarda yer alması ve ürünlerimizle tanışması dolayısı ile de EuroShop, firma olarak yer almaktan dolayı mutlu olduğumuz bir etkinlik. Bunun yanında mevcut ürün skalamıza yeni katılan ürünlerin sunumunu yapmak, yeni bağlantılar kurmak ve sektör lideri olarak böyle önemli bir etkinlikte yer almanın getirdiği prestijden faydalanmak bizim için fuarı daha da anlamlı kılıyor. Özellikle sektör bazında birçok önemli markanın yer aldığı EuroShop’un, global anlamda kendimizi doğru şekilde ifade edebilmemiz için çok uygun bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz.

EuroShop 2020’de özel olarak öne çıkaracağınız, gündeme aldığınız yenilikler neler?
Artstone olarak, değişen dünya gündemini ve mimari trendleri güncel olarak takip ediyoruz. Alanında uzman kişilerden oluşan Ar-Ge ekibimizle sürekli yeni modeller geliştiriyor, müşterilerimize en farklı ve özel çözümleri sunmayı hedefliyoruz. EuroShop 2020’ye de yenilikçi yaklaşımımızla oluşturduğumuz ve mimari trendler doğrultusunda geliştirdiğimiz ahşap ve beton dokuların ön planda olduğu 10 yeni model ile katılıyoruz. Buna atıfla gerçekte elde edilmesi zor, etkileyici ve doğal dokuları tasarımlarımızla hayata geçiriyoruz.   

EuroShop 2020’de gerçekleştireceğiniz çalışmalarla birlikte 2020 sonu için ve uzun vadede dış ticaret hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
Uzun vadede dış ticarette amacımız ve hedefimiz, ürünlerimizin ihracat miktarını artırarak markamızı ve ülkemizi global pazarda en iyi şekilde temsil etmek. Bunun dışında, 2020 için firma olarak öncelikli hedefimiz, 2 yıl önce faaliyete soktuğumuz Almanya’da bulunan Avrupa merkez ofisimizin müşteri portföyünü genişletmek ve yeni ülke pazarlarına firmamızı tanıtmak ve global anlamda marka bilinirliğimizi artırmak.

Ortakalan