Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
24.03.2020
ATO'dan mesaj
Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Başkent'te faaliyetini geçici olarak durduran işyerleriyle ilgili durumu değerlendirdi ve iş dünyasına mesajlarını iletti

Baran, İçişleri Bakanlığının genelgesiyle faaliyetini durduran işletme sayısının Ankara'da 9 bin 562 olduğunu bildirdi. Baran yazılı mesajında şunları iletti:

"Ankara'da 9 bin 562 işletmenin geçici olarak faaliyetinin durmasıyla çalışanlar ve aileleriyle yaklaşık 306 bin kişi etkilendi. Eşi görülmemiş bir küresel sorunla karşı karşıyayız. Tek çaresi insan olduğumuzu hatırlamak ve birbirimize elimizden gelen yardımı esirgememek. Varlığı da yokluğu da kirayı da paylaşalım. Bu süreçte imkanı olan elindeki imkanla en yakınındakinden başlamak üzere destek olsun. Bu bir ekmek de olabilir bir ailenin aylık gideri de. Birbirimize destek olmak için gün bugün. 

Türk milleti olarak tarihimiz zor dönemlerde verdiğimiz başarılı mücadele örnekleriyle dolu. Alicenap milletimiz, her sıkıntılı dönemi birlik ve beraberlik içinde atlatmayı bilmiş, her seferinde birbirine kenetlenmiştir. İşte şimdi hepimizin önünde yeni bir mücadele duruyor. Dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs salgınından en az hasarla çıkmamız, bu ülkeyi çocuklarımıza, torunlarımıza parlak geleceğiyle birlikte bırakmamız gerekiyor. Vatandaşlarımız evinde kalarak salgını önleme gayretinde. Bu süreci atlatmak için hükümetimiz desteğini açıkladı. Şimdi sıra bizde. Bu süreci atlatmanın tek yolu paylaşmak. Evde kalalım, sosyal mesafemizi koruyalım ancak gönül mesafemizi yaklaştıralım." 

Baran, toplum sağlığı için fedakarlık yapan doktor ve hemşireler başta olmak üzere sağlık çalışanlarına, gıda, sağlık ve temizlik malzemesi üreticileri ile belediye temizlik görevlilerine, perakende sektöründekilere ve tüm çalışanlara teşekkür etti.