Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 MEDYAFORS FUARCILIK haberi 6.09.2019
'Bayim Olur musun'a KOSGEB desteği için son tarih 4 Ekim
Ekim ayında gerçekleştirilecek Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı için KOSGEB desteğiyle katılımlar sürüyor

KOSGEB’in desteklediği fuar, istihdam oluşturma ve yeni iş alanları yaratma anlamında Türk ekonomisine önemli katkılar sağlamakla birlikte ziyaretçi, katılımcı sayısı ve yarattığı iş hacmi açısından her geçen yıl önemli başarılara imza atıyor. 50 metrekareye kadar metrekare başına 100 TL KOSGEB desteği olan fuarın toplamda 5 bin 431 metrekaresi destekleniyor. Son başvuru tarihi ise 4 Ekim.

Dünyadaki sektör profesyonellerinin buluşma noktası olarak tüm ülkelerden ilgiyle karşılanan Bayim Olur musun fuarında geçtiğimiz yıl, 72 ülkeden gelen bin profesyonel ziyaretçi yerli markalarla ticari işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi. Yabancı yatırımcılar Türk firmalarıyla, özellikle yurtdışına açılma planları yapan markalar ile verimli görüşmeler yaptılar. Türkiye’deki markaların yurt dışına açılmasına yardımcı olan ve yurt dışı menşeli markaların ülke ekonomisine katkısını sağlayan Bayim Olur musun fuarında bu yıl ülke ve ziyaretçi sayısında geçen yıla göre önemli bir artış bekleniyor.

Sektörün büyümesi için önemli platformlardan biri olan Bayim Olur musun 2019’da, 100’ü aşkın ülkeden gelecek sektör profesyonelleri, fuardaki yerel ve uluslararası katılımcılarla buluşacak. Franchise sektörüne yön veren Bayim Olur musun fuarı katılımcılarına 4 gün boyunca network, anlaşmalar, iş bağlantıları ve iş birlikleri vadediyor.

“Fuar, globalleşmeve dünyaya açılma adına önemli bir adım”
Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem, bugüne kadar toplam 16 fuar gerçekleştirerek Bayim Olur musun Fuarı’na 400 binden fazla ziyaretçinin geldiğini, 3 bin 500 yerli yabancı ve dünyaca ünlü markaların katılım sağladığını hatırlatarak şunları söyledi: “Markalar ve girişimcilere fırsat sunan franchise sistemine talebin her geçen gün arttığını gözlemliyoruz. Ekonomiyi canlandıran bu sistem, aynı zamanda yerel markaların ulusal pazara, ulusal markaların ise yurt dışı pazarına açılmasına olanak sağlıyor. Bu yıl zincir markalar şubeleşme atağında hız kazanacak. Birçok yeni marka franchise sistemine dâhil olacak. Girişimci sayısı ve ilgisi giderek artıyor. Büyümek isteyen markalar ile girişimcileri arasında köprü kurduğumuz aynı zamanda markalar ile hizmet sağlayan tedarikçi firmaları buluşturduğumuz bu dev organizasyon, metrekare büyüklüğü, yerli yabancı katılımcı sayısı ve ziyaretçi sayısı ile dünya franchise zirvesine ev sahipliği yapıyor. 200’e yakın perakende ve yeme-içme noktasının hedeflendiği fuarın yeme-içme oranı yüzde 40 olacak. Bununla birlikte pek çok sektörden katılım sağlayan fuarımızın ülke ekonomisinin canlanmasına ve istihdamın artmasına katkısı oldukça büyük… Bu yolda hız kesmeden devam edeceğiz.”