Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 BEE'O haberi 6.09.2019
BEE'O'dan üçlü formül
Bir İTÜ ARI Teknokent Firması olan BEE'O, çocukların ve büyüklerin beslenmelerine katkıda bulunmak adına, inovatif, ödüllü ürünler üretmeye devam ediyor

Çocuklar için özel olarak geliştirilmiş BEE’O Propolis-Arı Sütü-Ham Bal (Çocuk) karışımı, miniklerin kolayca tüketebileceği lezzette ve onlar için aradığınız doğallıkta… 2018 İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda Yılın Çocuk Dostu Ürünü ödülüne layık görülen BEE’O Propolis-Arı Sütü-Ham Bal (Çocuk) karışımı ilave yağ, şeker, renklendirici, koruyucu vb. herhangi bir katkı maddesi içermiyor.

Propolis nedir?
Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı reçinemsi bir ürünüdür. Bileşiminde yoğun olarak doğal antioksidan maddeler içerir. Arılar her petek gözünün dibini önce propolis ile kaplar, ardından üzerine balını, arı sütünü hatta yavrusunu koyar. Böylece arının ürünleri de kovanda bozulmadan saklanır. Propolisin antioksidan kapasitesi nardan tam 80 kat daha yüksektir.

Arı sütü nedir?
Hem çocuklar hem de büyükler için besleyiciliğiyle öne çıkanarı sütü, kovan içerisindeki genç işçi arıların bol miktarda polen ve bal tüketerek kendi vücutlarından salgıladıkları değerli bir arı ürünüdür. İşçi arılar, arı sütünü ana arıyı ve yavruları beslemek için kullanırlar. Bir işçi arı kovanda ortalama 45 gün yaşarken, sadece arı sütü ile beslenen ana arı ise 5-7 yıla kadar yaşayabilmektedir. İçeriğindeki B grubu vitaminleri, organik asitler, magnezyum, çinko, demir gibi mineraller ve protein içeriğiyle beslenmeye katkı sağlar. Ayrıca bileşiminde, royalkaktin, 10-HDA gibi başka herhangi bir gıda maddesinde bulunmayan değerli doğal bileşenler de yer alır. Bu besin içeriği, arı sütünü çok özel kılar.

Nasıl tüketmeli?
BEE’O Propolis Arı Sütü Ham Bal (Çocuk) karışımını, günde en az bir tatlı kaşığı doğrudan veya süt, yoğurt vb. sevdikleri gıdalar ile birlikte karıştırarak verebilirsiniz.