Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 COCA COLA İÇECEK haberi 8.06.2021
Best of Sales Awards'den Doğadan'a altın ödül
Doğadan, Sales Network tarafından satış alanında üstün performans sergileyen proje, uygulama ve yaklaşımların ödüllendirildiği ''Best of Sales Awards''tan (#BoSA2021) altın ödül aldı

Tüketicilerinin sağlıklı yaşam partneri olmayı kendine misyon edinen Doğadan, bitkilerin gücünü iyilikle harmanlarken başarılarını yeni ödüllerle taçlandırıyor. Sales Network tarafından 3’üncüsü düzenlenen, satış alanında üstün performans gösteren 96 farklı proje, uygulama ve yaklaşımların yarıştığı “Best of Sales Awards”un (#BoSA2021) en önemli kategorisi olan "Satış Performansı" kategorisinde altın ödüle layık görüldü. 

Doğadan Satış Direktörü Korhan Yazganoğlu, yeniden yapılandırılan Doğadan Satış Organizasyonu ile Best of Sales Awards’tan altın ödül almanın haklı gururunu yaşadıklarına dikkat çekti. Korhan Yazganoğlu, “Doğadan olarak Mart 2020 itibarıyla sahaya gidiş modelimizi değiştirdik. Böylece ülke distribütörlüğü modelinden, kanal, müşteri ve kategori odaklı direkt sevkiyat ve bölge distribütörlüğü modeline geçtik. Müşteri ve tüketicilerimizi daha iyi anlamak amacıyla Doğadan bünyesinde kendi satış organizasyonumuzu yeniden yapılandırarak Pandeminin tüm zorluklarına rağmen doğru ürünü, doğru zamanda, doğru satış noktasında tüketiciyle buluşturmayı hedefledik” dedi.  

Ayrıca Turquality teşvik programına dahil olduklarının altını çizen Yazganoğlu, böylece Doğadan’ı, The Coca-Cola Company’in “Çay Mükemmeliyet Merkezi” olarak konumlandırma vizyonuyla yurtdışı operasyonlarını büyütecek yatırımlara da imza attıklarını kaydetti. Doğadan Satış Direktörü Korhan Yazganoğlu bu önemli projelerin Doğadan’a yeni ödüller getireceğine yürekten inandıklarını sözlerine ekledi. 

Best of Sales Awards ödülleri satış mesleğinin; gençlerin, kadınların kariyer tercihinde öncelikli konuma gelmesini hedeflerken, satış fonksiyonunun şirket performansına olan katkısının görünür kılınmasını amaçlıyor. Best of Sales Awards (#BoSA2021) ödüllerine 96 adayın başvurdu. 11 kategoride rakamsal olarak iş sonuçlarının ortaya koyulduğu çalışmada 33 proje ödüllendirildi.