Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
25.03.2020
Bilimp'ten şirket ve kurumlara uzaktan çalışma desteği
İletişim, belge ve süreç yönetimi yazılımı Bilimp, koronavirüs nedeniyle çalışanlarını eve gönderen şirket ve kurumlara 1 Haziran'a kadar ücretsiz hizmet verecek

Çin’de başlayan, üç ay içinde 120’nin üstünde ülkeye yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği koronavirüs nedeniyle birçok ülke sert önlemler almaya başladı. Çok sayıda ülkede okullar tatil edilirken, spor, kültür başta olmak üzere tüm etkinlikler de ya iptal ediliyor ya da erteleniyor. Çok sayıda uluslararası ya da ulusal şirket ve kurum da salgın nedeniyle çalışanlarını evlerine göndererek uzaktan çalışma yoluna gidiyor.

Bilimp Genel Müdürü Osman Akın, tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgınının ekonomi üzerinde derin bir etki yarattığını kaydederek, “Salgın riskinin artma olasılığı ve çalışanların yaşadığı kaygılar nedeniyle birçok uluslararası şirket de personelini evden çalışmaya yönlendirmeye başladı. Türkiye’de henüz bu yönde yaygın bir yönelim olmasa da, önümüzdeki günlerde bu yönde kararların yaygınlaşması olası gözüküyor” dedi.

“Bilimp’i 1 Haziran’a kadar ücretsiz hale getirdik”
Salgının birçok şirket ve kurumu hazırlıksız yakaladığını ve zorunlu olarak çalışanların evlerine gönderilmesinin iş süreçlerini etkilediğini belirten Akın, bu zorlu süreçte Türkiyeli işletme ve kurumları destekleyebilmek için önemli bir karar aldıklarını, “iletişim, belge ve süreç yönetimi yazılımı” olan Bilimp’i 1 Haziran’a kadar isteyen tüm şirket ve kurumlara ücretsiz olarak kullanıma açtıklarını söyledi.

Bilimp yazılımı ve teknolojisinin bir şirket ya da kurumun iş sürecinde “iletişim, belge ve süreç yönetimiyle” ilgili ihtiyaç duyduğu tüm araçları içerdiğini aktaran Osman Akın, şunları söyledi: “Eğer bir şirket çalışanlarını evlerine göndermek zorunda kalırsa ve personeliyle uzaktan çalışma yöntemine geçerse tüm iş ihtiyaçlarını Bilimp ile rahatlıkla karşılayabilir. Tüm çalışanlarıyla ve müşterileriyle Bilimp içerisindeki araçlarla anlık olarak iletişim kurabilir. Kurumsal epostaları yönetebilir, sosyal medya kolaylığında paylaşımlarda bulunabilir. Yine doküman, tablo ve yazı araçlarıyla işleriyle ilgili tüm belge süreçlerini organize edebilirler. 

Ayrıca Bilimp’in süreç yönetim araçlarıyla şirket görevlerini, bu görevlerin anlık takibini yapabilirler. Çalışanların önerilerini, şirket kalite süreçlerini, müşteri taleplerini, insan kaynaklarını süreçlerini, toplantı ve ziyaretçi süreçlerini, kurumsal eğitimleri ve daha birçok işi Bilimp ile şirket ve kurumlar sorunsuz biçimde takip edebilirler. Şirketlerimiz arzu ederlerse satış yönetimi, idari işler yönetimi, Ar-Ge merkezi yönetimi, sporcu yönetimi gibi ilave araçlarıyla Bilimp’i geniş bir çerçevede de kullanma imkanı bulabilirler.”

Şifreli ve bulut altyapısıyla güvenli süreç yönetimi
Bilimp’in güçlü şifreleme ve bulut teknolojisiyle şirketlerin kurumsal güvenlik altyapısıyla tüm süreçlerini çalışanlar nerede olursa olsun rahatlıkla yönetebileceklerini kaydeden Osman Akın, “Kurumlar, Bilimp mobil uyumluluk ve uygulama altyapısıyla çalışanlarıyla anlık olarak tüm iş görevlerini ve iletişimlerini sürdürebilirler” dedi.

Bilimp yazılımının, güncel bir konu olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nuyla ilgili süreçlerin yönetilmesine de uygun olduğunu kaydeden Akın, “Arzu eden şirket ve kurumlarımız Bilimp içerisindeki KVKK uyumluluk asistanlarıyla yasal yükümlülüklerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirler; açık rıza ve aydınlatma metinlerini oluşturabilirler” diye konuştu.

“Üçüncü taraf entegrasyonlar sağlanabilir”
Osman Akın, Bilimp altyapısının Kayıtlı E-Posta (KEP), Microsoft Takvim, Mikro ve Logo yazılımı, biometrik tanıma, şirketlerdeki turnike ve otomatik kapı gibi geçiş sistemleriyle de entegrasyonları rahatlıkla sağlayabildiğini vurguladı.

Tüm sektörlerdeki şirket ve kurumların Bilimp yazılımını kullanabileceğini dile getiren Akın, “Şirketlerimiz birkaç dakika içerisinde üyelik hesaplarını ücretsiz olarak oluşturup hemen kullanmaya başlayabilirler. Bu zorlu süreçte şirketlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara yardımcı olmak istiyoruz. Tüm soruları ekip arkadaşlarımız yanıtlamaktan, onlara yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır” dedi.