Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 BİM (Ulusal - Discount) haberi 9.01.2020
BİM'in zeytinyağı markası Sırım'a ödül
BİM Birleşik Mağazalar AŞ'nin zeytinyağı markası Sırım, Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından verilen ''Altın Marka Ödülü'' kapsamında ''Tüm Tüketicilere Tavsiye Edilen Marka'' olarak belirlendi

BİM Birleşik Mağazalar AŞ’nin markası Sırım, Avrupa Birliği Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD) tarafından tüketicilere tavsiye edilen zeytinyağı oldu. Böylece Sırım, “Altın Marka Tüketici Ödülü” ile birlikte “Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz” logosu ve sertifikasına sahip oldu.

34 yıl önce kurulan Türkiye'nin ilk tüketici girişimi TTKD, zeytinyağı sektöründe tüketicilerin “markaya ilgi” derecesini araştırdı. Türkiye’nin önde gelen zeytinyağı markalarının tüketiciler tarafından kalite ve beğeni dereceleri ölçüldü. Araştırma son bir yıl içerisinde zeytinyağı sektörünün en beğenilen ve tercih edilen markalarından birinin “Sırım Zeytinyağı” olduğunu ortaya koydu. 

Kalite ve beğeni araştırması yapıldı
Bu konuda bir açıklama yapan TTKD Başkanı Mehmet Barak şunları söyledi: “Biz bir tüketici örgütüyüz. 34 yıllık geçmişimizde laboratuvar çalışmalarıyla HACCP kriterlerinde binlerce analiz, test ve araştırma yaptık. Bunlardan birini de zeytinyağı sektöründe uyguladık. Tek amacımız tüketicilerimizin kaliteli mal ve hizmet almalarını sağlamaktır. Yapılan değerlendirmede Sırım, Altın Marka Tüketici Ödülü'ne layık görüldü ve Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz logosuna hak kazandı.” 

“Bu ödül bilinçli tüketiciye ait”
Sırım'ın tedarikçisi Alhatoğlu Zeytinyağları Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, tüketicilere en iyi ve en kaliteli zeytinyağını en ulaşılabilir fiyatlarla sunmak için büyük çaba harcadıklarını söyledi. Sektörde, tüketicinin yanlış bilgilendirildiği bir dönemde, gösterdikleri bu emeğin karşılığını almanın gururunu yaşadıklarını belirten Alhat şöyle konuştu: “Her zeytin tanesine büyük önem veriyor, ihtimam gösteriyoruz. Ağaçlarımızdan sofralara giden zeytinyağımızın kaliteli olması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Tek bir hedefimiz var o da vatandaşımıza, en iyi zeytinyağını sunmaktır. Bu ödül, aslında tüketicimizin ne kadar bilinçli olduğunun da göstergesi... Birlikte en iyisini üretmeye devam edeceğiz.”