Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 BIZERBA TÜRKİYE haberi 21.05.2020
Bizerba, yenilikçi atılımlarının karşılığını alıyor
Tartım, dilimleme ve etiketleme teknolojleri alanında global çapta sektörün öncü ve belirleyici firması olan Bizerba, geçen yıl 701 milyon Euro satış gerçekleştirdi. Bizerba'dan yapılan açıklamada birkaç senedir yazılım başta olmak üzere farklı segmentlerde yapılan yenilikçi yatırımların da başarılı sonuçlarının alındığı belirtildi

Tartım, dilimleme ve etiketleme teknolojisi alanında önde gelen donanım ve yazılım çözümleri sağlayıcılarından biri olan Bizerba, 2019 mali yılında dünya çapında 701 milyon Euro satış gerçekleştirdi. Almanya Balingen merkezli şirket, bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 4 oranında artırdı. Yapılan açıklamada önceki mali yıla oranla Almanya dışındaki ülkelerde gerçekleştirilen satışların güçlü bir artış gösterdiği vurgulandı. Toplam satışların yüzde 30'uyla Almanya, Bizerba için hala en önemli pazar konumunda ancak geçen sene Avrupa'nın diğer ülkelerindeki satışların oranı yüzde 47'ye ve Amerika bölgesi yüzde 21 orana ulaşmış durumda.

2019 yılında şirketin çalışan sayısının 4 bin 171’e yükseldiği ve bunun 2 bin 192'sinin Almanya dışında görev aldığı da açıklandı.

Bizerba'nın CEO'su ve hissedarı Andreas Kraut gelişimle ilgili şu noktaların altını çizdi:

“2019'da gelirdeki olumlu değişim, stratejimizin ve yaklaşımımızın işe yaradığının teyidi. Yazılım ve donanım alanında yeni çözümler takip edecek ve müşterilerimize sektörlerde devrim yaratacak yenilikçi yaklaşımlar sunacağız Başarının ana itici güçleri tartım, dilimleme ve etiketleme teknolojisi. Bununla birlikte, işletme hizmetleri bölümü, şirketin sağladığı çeşitli finansman teklifleri gibi büyük bir paya da katkıda bulundu. Bizerba, konumunu 19,6 milyon Euro tutarındaki yatırımlarla güçlendirdi".

Bizerba'nın açıklamasında geleceğe dair planlarla ilgili paylaşılan bilgiler ise şu şekilde:
Şirketin merkezindeki yedek parça lojistiği ve Balingen'deki ana servis lokasyonu için yeni, son model lojistik merkezinin inşaatı 2019 yılında başladı. Merkezin 2021 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Lojistik merkezinde bir palet ve yarı otomatik sipariş toplama özelliğine sahip küçük bir parça deposu bulunacak. Günde yaklaşık 45 çalışan ve yaklaşık 600 paket için tasarlandı.

Dahası, Balingen bölgesinde bazı başlangıç alanları modern ofis dünyaları için en son bulgulara dayanarak iyileştirilmdi ve çalışanların günlük işlerinde en iyi şekilde desteklenmesi için tasarlandı. 2020 yılında, diğer alanlarda iyileştirme çalışmaları devam edecek.

Bizerba, mekanlara yatırım yapmanın yanı sıra dijitalleşmeye güçlü yatırım yapmaya devam ediyor. BT altyapısındaki iyileştirmeler ve yükseltmeler, ayrıca yeni yazılım araçlarına yapılan yatırımlar, Bizerba'daki dijitalleşmedeki sonraki adımlar için ideal bir temeli temsil ediyor.

Yazılım, sunduğumuz çözümlerde merkezi bir unsur haline geliyor ve Bizerba'nın sektör segmentlerinin en önemlilerinden biri olarak genişletilmeye devam edecek. 

Son teknoloji altyapı yatırımları da etiketler ve sarf malzemeleri endüstrisi alanında yapıldı. 2019'da satın alınan kaplayıcılar, yeni Bizerba çözümleri için ideal astarsız etiketler oluşturma özelliğine sahip.

2020'de yeni çözümler ve farklı ülkelerde yenilikçi projeler öne çıkıyor
2020 yılının ilk çeyreğinde gelir artışı, bir önceki yılın gelirine eşit. Andreas Kraut, “Birkaç yıl önce Bizerba, yenilikçi çözümler geliştirmek için zaten ilk adımlarını atmıştı. Bu gelişme mevcut durumun bir sonucu olarak gerçek bir itici güç kazanıyor, örneğin, uzaktan servis şu anda müşterilerimizden yüksek talep görüyor” dedi. 

Bizerba tarafından desteklenen portföyde yeni olan Supersmart, süpermarketler için yenilikçi bir çözüm. Bu yenilikçi çözüm, alışveriş deneyimini önemli ölçüde basitleştiriyor ve aynı zamanda süpermarketlerin yeni uygulanabilir hijyen düzenlemelerine uymalarına yardımcı oluyor. Çözüm, İsrail'in yeni şirketi Supersmart ile işbirliğine dayalı bir çaba olarak geliştirildi ve dünya çapında Bizerba tarafından dağıtılıyor. İlk çözümler Türkiye'de ve Çek Cumhuriyeti'nde halihazırda kuruldu.

Yeni nesil K3 perakende terazileri 2020 için zaten başlangıç aşamasında. Ağ bağlantısı kurma kapasitesi yüksek olan bu perakende terazisi, kolay kullanım ve modüler tasarım için yenilikçi çoklu dokunmatik ekranı ile modern süpermarkette kullanım için ideal bir yoldaş.

Özellikle perakende için tasarlanmış yeni geliştirilen paketleme makineleri ile büyük süpermarketler artık küçük miktarları tek adımında paketleyebiliyor, tartabiliyor ve etiketleyebiliyor ve örneğin bir çevrimiçi mağazaya bağlanmak için ideal.

Daha fazla bilgi ve daha az atık içeren daha büyük etiketler
GLM-levo F-Wrap ile Bizerba, 2020'den itibaren gıda endüstrisi için yeni bir fiyat etiketleme sistemi sunacak. “GlueFreeZone” astarsız etiketlerle bağlantılı olarak, bu etiketleme sistemi aynı zamanda atığı azaltırken etikete ürün hakkında daha fazla bilgi yazdırılmasını sağlıyor çünkü astarsız etiketler, astar olarak adlandırılan destek kağıdı gerektirmiyor. Cihazdaki bıçaklarda “GlueFreeZone” astarsız etiketlerin kullanımı kolay, yapışkan bantlarlar ilgili daha az sorun var ve bu nedenle daha az arıza süresi var.

Benzersiz insanlar için benzersiz çözümler
Bizerba’nın 2025 stratejisindeki vizyon, önümüzdeki 5 yıl içinde gerçekleştirilecek eylemleri tanımlıyor. Diğer yandan MyBizerba'yı şekillendirmek için bir ekip olarak çalışan personel ve meslektaşlara, Bizerba meslektaşları arasındaki işbirliğini optimize etmeye ve müşteriler için benzersiz çözümler yaratmaya odaklanacak. Ayrıca Bizerba, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre bireysel olarak tasarlanmış çözümlerle müşterilere benzersiz bir MyBizerba deneyimi sunacak. Bu süreçte Bizerba, Bizerba markasına sadık kalacak: “En İyi Tartım Çözümlerinin Açık Dünyası. 1866'dan beri.”

Önümüzdeki 5 yıl boyunca Bizerba, anlamlı akıllı hizmetlerle eşleştirilen donanım ve yazılımın akıllı kombinasyonuna odaklanarak, tartım, dilimleme ve etiketleme alanlarında yeni uluslararası standartlar oluşturmaya devam edecek.