Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 BİRLEŞMİŞ MARKALAR DERNEĞİ  haberi 9 Ağustos 2019
BMD yurt dışı yatırımlarına dikkat çekti
Birleşmiş Markalar Derneği, üye firmalarının 2019 yılının ilk 6 ayında yurt dışında günde iki yeni mağaza açılış ortalamasına ulaştığını açıkladı

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, Türk markalarının yurt dışı yatırımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

"2019 yılıHaziran sonu itibarıyla BMD üyelerinin yurt dışı yatırımları, 125 ülkede toplam 4 bin 396 mağazaya ulaştı. Üye firmaların en az bir markasının bulunduğu yurt dışındaki satış noktası sayısını ise 12 bin 884 olarak ölçümledik. Bu rakamlar, BMD üye firmalarının sınırlarımızın ötesindeki mağaza sayısını 3 yılda yaklaşık yüzde 100 artırmış olduğunu gösteriyor. BMD üyesi markaların yurt dışında en çok mağaza açtığı ülkeler arasında 636 mağaza ile Rusya başı çekerken, Rusya'yı, 320 mağaza ile Kazakistan, 294 mağaza ile Suudi Arabistan, 219 mağaza ile Romanya ve 213 mağaza ile Irak takip ediyor. BMD üyeleri geçen sene ile birlikte yurt dışında mağazalaşma hızını günde 2'ye yükseltmişti. Bu senenin ilk 6 ayında da bu hızın korunduğunu görmekteyiz."