Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 BONFİLET haberi 8.04.2021
Bonfilet'in yeni serisi raflarda yerini aldı
Bonfilet, Aç Gitsin Ye Bitsin serisi ile ürün portföyüne yenilikçi lezzetler eklemeye devam ediyor. Tüketiciler için hazırlanması oldukça kolay olan yeni seri; Ev Usulü Köfte, Dana Steak Burger, Dana Kasap Köfte ve Dana Lokum Köfte seçeneklerinden oluşuyor

Kırmızı et sektörünün temsilcilerinden Bonfilet’in tek seferde tüketilmeye uygun Aç Gitsin Ye Bitsin serisi, yemek hazırlamak için yeterli vakit bulamayanlara, hazırlaması oldukça kolay ve pratik bir alternatif oluyor. Tek porsiyonluk taze seçenekler bir porsiyonda tüketilmesi gereken en uygun et gramajını karşılarken, dünyada ve Türkiye’de önemli bir sorun olan gıda israfının önlenmesine de katkı sunuyor. 2021 BM Gıda İsrafı Endeksi Raporu'na göre Türkiye'de her yıl kişi başına 93 kilogram yiyecek çöpe atılırken 7,7 milyon tondan fazla gıdanın ise israf edildiği biliniyor. Bonfilet, sunduğu tek porsiyonluk Aç Gitsin Ye Bitsin serisi ile; perakende satış noktaları, evler ve restoranlarda tüketime hazır gıda israfının azaltılmasında görev üstlenmeyi hedefliyor.

Ev Usulü Köfte, Dana Steak Burger, Dana Kasap Köfte ve Dana Lokum Köfte seçeneklerinden oluşan yeni serinin ambalajları, gıdaya teması uygun ve en güvenilir plastik türü olan PET/PE (Polietilen) malzeme ile gıda yönetmeliğine uygun şekilde üretiliyor. Ambalajların üzerinde yer alan QR kod ise birbirinden farklı ve lezzetli pişirme önerilerine kolaylıkla ulaşmaya fırsat tanıyor. Çözünmeyi beklemeden 150-160 °C’de ısıtılmış ve yağlanmış tava ya da ızgarada 4-5 dakikada hazır hale gelen Bonfilet Aç Gitsin Ye Bitsin Serisi, tüketicilerin kısa zamanda lezzetli menüler oluşturmasına olanak tanırken, farklı damak zevklerine uygun katkısız seçenekleri ile tüketicileri enfes tatlar ile buluşturuyor. Seri, BİM Marketler’de satışa sunuluyor.