Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 DİMES haberi 8.10.2019
Dimes Anuga'da yeni ürünlerini tanıttı
100'den fazla ülkeye, 40 milyon TL'nin üzerinde ihracat gerçekleştiren Dimes, 2019 yılında ihracat gelirlerini yüzde 50'nin üzerinde artırmayı hedefliyor. Dimes, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı Anuga 2019'da inovatif ürünlerini ön plana çıkardı

Dimes, 5 - 9 Ekim günleri arasında Köln’de gerçekleştirilen, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı Anuga 2019’da inovatif ürünleriyle dikkatleri üzerine çekti. Dimes fuarda, Şalgam ve Smoothie gibi inovatif ürünlerinin uluslararası tanıtımını gerçekleştirdi. Ayrıca Dimes’in yüzde 100 sıkma nar, elma ve portakal sularının yanı sıra, teneke ambalajlı ürünleri, az şekerli nektar portföyünden ürünler ve içeriğinde gerçek süt barındıran soğuk kahve markası Obsesso da fuarda yer aldı. 

Yeni ürün Milkshake ilk kez duyuruldu
Sektörün en önemli küresel buluşmaları arasında gösterilen Anuga 2019’da yüzde 100, Sıkma, soğuk kahve ürünlerine yer veren Dimes, yakın zamanda tüketicilere sunacağı yeni ürünü Milkshake’in ön duyurusunu da ilk kez burada gerçekleştirdi.  

İhracatta agresif büyüme hedefi
Dimes’in 100’ü aşan ülkeye kendi markasıyla gerçekleştirdiği ihracatında agresif büyüme hedefleri bulunduğunu ifade eden Dimes Satış Direktörü Selim Can Devrim, “Farklı coğrafyalarda, farklı ürün portföyleri ile büyüme hedefliyoruz. Tüm dünyada beslenme farkındalığı ve tercihleri doğrultusunda önemi giderek artan yüzde 100 ve Sıkma kategorisinde en çok çeşide sahip markayız. Bunun yanı sıra, inovasyon gücümüzü, ihracata da yansıtıyoruz. Anuga 2019’da, inovatif ürünlerimizi yurt dışı pazarlara ve iş ortaklarımıza tanıttık. Dimes’in meyve suyu liderliğinin yanı sıra, içecek şirketi vizyonunun da bir yansıması olan Obsesso’ya, yeni ürünlerimiz Smoothie ve Şalgam’a ve Sıkma serisine odaklanıyoruz. İhracat rekabetçiliğimizi daha da artırmak amacıyla, stratejik bir yönetim felsefesi benimsiyoruz. Aynı zamanda, ihracat ekibimizi daha da güçlü kılacak yapılanma adımlarını da atmış bulunuyoruz. 2019 yılında ihracatta yüzde 50, hatta daha fazla büyüme hedefliyoruz” dedi.

Dimes, Türk tarımını katma değerle destekliyor 
Dimes’in, kuruluşundan bu yana Türk tarımını katma değerle desteklemeyi şiar edindiğini ifade eden Selim Can Devrim, “Tarım ve tarıma dayalı gıda endüstrilerinin, Türkiye’nin yeni büyüme öyküsünde çok önemli yer tutacağına yürekten inanıyoruz. Türk tarımını sanayinin gücüyle değerlendirmeyi şiar edinmiş bir şirketiz. Köklerimizden gelen bilincimizle, bu alanda öncü uygulamalarımızı sürdürmeye azimliyiz. Hammaddesi yüzde 100 yerli meyve ağaçlarından, ithal tohuma bağlı kalmadan, Türkiye topraklarında yetiştirilen meyveler olan meyve suyu endüstrisinin ihracatının yaklaşık yüzde 90’ı, dış ticaret fazlası olarak yansımaktadır” şeklinde konuştu.