Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 UNILEVER TÜRKİYE haberi 20.11.2020
Domestos ve Getir'den okul tuvaletleri için hijyen iş birliği
Domestos Dünya Tuvalet Günü'nde özellikle pandemi nedeniyle hijyen ihtiyacının daha da arttığı bu dönemde okulların hijyen standartlarının iyileşmesine destek olmak amacıyla mobil ticaret uygulaması Getir ile anlamlı bir iş birliğine imza attı

Domestos, okullarda pandemi sebebiyle daha fazla önem kazanan hijyen standartlarının iyileştirmesine katkı sağlamak amacıyla “Okullara Domestos Bağışı” projesi kapsamında bu yıl da mobil ticaret uygulaması Getir ile iş birliğini yineliyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilen çalışmayla, ev için yapılan hijyen alışverişi aynı zamanda okullara hijyen desteğine dönüşüyor. Getir kullanıcılarının uygulama üzerinden satın aldıkları her bir Domestos Çamaşır Suyu’na karşılık, bir şişe ürün ihtiyacı olan okullara bağışlanıyor.

4,5 milyon çocuğa ulaşıldı
Domestos, özellikle çocukların, tıpkı evlerinde olduğu gibi, okullarında da mikroplardan arındırılmış temiz ve kullanılabilir tuvaletlere erişebilmesinin hem fizyolojik hem de psikolojik sağlıkları için bir “hak” olduğunu; ayrıca çocukların yeni alışkanlıklar edinmelerinin daha kolay olması sebebiyle hijyen bilincinin çocuklar ile daha kolay yaygınlaştırabileceğini savunuyor. Bu sebeple Domestos Okul Programı kapsamında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çalışmalar gerçekleştiriyor. 2011 yılından bu yana Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte hayata geçirilen “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesiyle çocuklara eğitim noktalarında hijyen eğitimi veriliyor. Proje ile, 2011’den bu yana yaklaşık 600 bin öğrenciye hijyen eğitimi verildi. 2016 yılından bu yana da “Okullara Domestos Bağışı” projesi kapsamında okul yönetimlerinden ve velilerden gelen talepler doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlükleriyle iş birliği yaparak okullara ürün bağışı yapıyor. 

Domestos, okul programı kapsamında bugüne kadar toplamda 4,5 milyon çocuğa, 14 binden fazla okulda 72 ilde 4 milyon ürün bağışı gerçekleştirdi.