Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 EKER  haberi 13.01.2020
Eker I Run 2020, herkesi sağlıklı bir hafta sonu geçirmeye çağırıyor
Eker, 6 yıldır ''Sağlıklı Yaşam için Koş'' mottosuyla düzenlediği Eker I Run Koşusu'nun 7'ncisini, 3-4 Ekim günlerinde Bursa'da gerçekleştirecek

Eker, sporu bir yaşam tarzı olarak benimseyenleri, son 6 yıldır olduğu gibi 2020’de yılında da Eker I Run’da bir araya getirecek. 3-4 Ekim günlerinde gerçekleştirilecek etkinliklerde; her yaştan insan spor yapacak, doğa ile buluşacak ve iyilik hareketinin bir parçası olacak. 

Eker I Run 2020, geçtiğimiz yılların aksine 2020’de 2 günlük bir organizasyon olacak. 42K Eker Maratonu, Paten Yarışı ve Minik Adımlar Koşusu 3 Ekim Cumartesi günü; 15K ve 5K koşuları ise 4 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek. 

Katılımcı sayısını her yıl istikrarlı bir şekilde arttırarak 2019’da 46 şehirden 2 bin 550 sporcuya ev sahipliği yapan Eker I Run, etkinlik alanında düzenleyeceği organizasyonlarla katılanların sevdikleriyle birlikte mutlu ve keyifli bir hafta sonu geçirmesini sağlayacak. 

Türkiye’nin tek “dağdan aşağı yol maratonu”
Eker I Run yarışlarına geçtiğimiz yıl eklenen 42KM’lik Eker Maratonu, bu yıl da organizasyonun en özel yarışı olacak. 3 Ekim Cumartesi start alacak sporcular, 42 km boyunca hem birbirleriyle yarışacaklar hem de doğal güzelliklerle dolu parkurun keyfini çıkaracaklar. 

Paten Yarışı bu yıl da heyecan vadediyor
Eker I Run 2020 kapsamında, ilk gün gerçekleştirilecek yarışlardan biri de Paten Yarışı olacak. Geçtiğimiz yıl ilk kez Eker I Run etkinlikleri içinde yer alan paten yarışları, Türkiye’de koşu yarışlarıyla entegre bir şekilde düzenlenen çip zaman ölçümlü ilk paten yarışı olmuştu. 

3 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek paten yarışına katılan sporcular, istedikleri takdirde kayıt şartlarını yerine getirerek, ertesi günkü 15K veya 5K koşu yarışlarında da yer alabilecekler. 

Minik Adımlar Koşusu’na 6-12 yaş aralığındaki çocuklar katılabilecek
500 metrelik Minik Adımlar koşusu ise pek çok çocuğun unutamayacakları bir gün yaşamasını sağlayacak. 3 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek Minik Adımlar’a 6-12 yaş aralığındaki çocuklar katılabilecek. 

15K ve 5K yarışları Pazar günü koşulacak
Eker I Run’ın en uzun parkurlu ikinci yarışı olan 15K koşusu için, 4 Ekim Pazar sabahı start verilecek. Bu starttan 15 dakika sonra ise 5K yarışında yer alacak sporcuların mücadelesi başlayacak.

Yardımseverlik Koşusu’nda hedef rekoru geliştirmek olacak
Eker I Run organizasyonunun en anlamlı etkinliklerinden biri olan Yardımseverlik Koşusu’nda, Adım Adım ile birlikte ihtiyaç sahiplerine destek olan Sivil Toplum Kuruluşları için bağış toplanırken, anlamlı projelere kaynak yaratılıyor.
  
Geçtiğimiz yıl, 11 STK ile birlikte Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), SosyalBen Vakfı ve İhtiyaç Haritası’nın yer aldığı ve aynı zamanda 6 Ekim Dünya Serebral Palsy Günü’nde düzenlenen Yardımseverlik Koşusu’nda 441 bin 342 TL bağış toplanmıştı. Organizasyon tarihine rekor olarak geçen bu bağış miktarı, Eker I Run 2020 için de çıtayı da yükseltti. Bu seneki hedef, mevcut rekoru geliştirmek olacak.

Eker I Run 2020 kayıtları başladı
Eker I Run 2020 için kayıt alımı, organizasyon web sitesinde başladı. 27 Eylül saat 17.00'ye kadar internet üzerinden kayıt yapılabilecek adresler ise şu şekilde:
https://www.ekerkosu.com/tr/eker/bireysel-kayit
https://www.ekerkosu.com/tr/eker/kurumsal-kayit

27 Eylül’e kadar internet sitesi üzerinden kayıt olamayan sporcular, 1-2-3 Ekim günlerinde Eker Meydan’da kurulacak kit dağıtım ve kayıt masasından kayıt yaptırabilecekler.