Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ORTAKAKIL haberi 28.11.2019
'Fikir, değişim ve uygulama'
Ortakakıl Konferansı, perakende için yeni iş fikirlerini 'Ortakakıl Özel Oturumu' ve Ortakakıl Startup Sunumları' bölümünde katılımcılarla buluşturdu

Ulusal ve yerel perakende zincirlerinin temsilcilerini ortak gündemler ve paydalar doğrultusunda bir araya getiren 'Ortakakıl Konferansı', sektör için yeni iş fikirlerini 'Ortakakıl Özel Oturumu' ve Ortakakıl Startup Sunumları' bölümünde katılımcılarla buluşturdu. Oturum ve startup sunumları, Ortakakıl ve Marketyo Kurucu Ortağı Özer Fırat moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Ortakakıl Özel Oturumu'nda Esor Yatırım Ortağı Şevki Kuyulu, Basefy CEO Umut Ünlü ve Nestle Türkiye E-Bussines Müdürü Utku Hasdemir yenilikçi ve farklı satış kanallarının perakendeye etkilerini mercek altına aldı. Oturum, bilgi güvenliği alanında Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Datacore sponsorluğunda gerçekleşti.

Farklılık yaratacak, yenilikçi ürün, hizmet ve çözümlerin seçildiği startup sunumlarında ise sektöre değer kazandırabilecek potansiyeli olan ancak fırsat arayan girişimcilerin perakende yöneticilerine fikirlerini tanıtabilmesi hedeflendi.

"Yeni iş fikirlerine fırsat yaratmaya devam edeceğiz"

Ortakakıl ve Marketyo Kurucu Ortağı Özer Fırat, Ortakakıl Özel Oturumu ve startup sunumlarıyla ile ilgili şunları kaydetti:

"Dünyayı değiştiren bütün önemli işler temelde bir fikirle başlar. Bu bazen bir probleme, bazen uzun yıllar süren araştırmalara, bazen de sadece bir hayale dayanır. Ancak uygulamadan uzak her güzel fikir, zaman içerisinde anlamını yitirmeye başlar.

Birçok farklı disiplini içerisinde barındıran perakende sektöründe ülkemizin de teknoloji üretiyor olması; işte bu iyi fikirlerin değişime ön ayak olmasına ve uygulama sahaları bulmasına bağlıdır. Ortakakıl olarak değişime öncülük edecek; verimi, hızı ve esnekliği perakende ekosistemine sağlayacak iyi fikirleri sektör paydaşlarıyla buluşturmak için çalışıyoruz. Temel amacımız; iyi fikirlerin zaman kaybetmeden, öncelikle sektörümüze sonra da teknoloji ihracatı ile ülkemize katma değer sağlamasına aracılık etmek.

Ülkemiz sosyo-kültürel olarak birçok farklı katmanı içeriyor ve bu çeşitlilik perakende sektörümüzde de farklı uygulamaların yer almasına olanak sağlıyor. Uygulama alanları geniş olmasına rağmen, sektörümüzde yeterli inovasyonun yapıldığına veya yapılan inovasyonların yeterli uygulama sahası bulduğuna istediğimiz ölçüde şahit olamıyoruz. Ortakakıl Konferansları ile bundan sonra da hem yeni fikirlere ulaşmakta zorlanan perakendecilere çözümler sunmaya; hem de girişimcilere ivmelenme fırsatı oluşturmaya gayret edeceğiz.

Ortakakıl Konferansı aynı zamanda global markaların ve ülkemizde perakende konusunda yatırımları olan yatırımcıların içerisinde olacağı bir platform da oldu. Herkesin dilinde olan melek yatırım, risk sermayesi, çıkış stratejisi gibi kavramları; bu kavramları her an aktif olarak yaşayan paydaşlardan dinleme fırsatımız oldu.

Ülkemizde yatırımların teknolojiye akması herkes tarafından kabul görürken; bunun temelinde yer alan fikir, oluşturacağı değişim ve sahadaki uygulamalarının en somut halleriyle Ortakakıl Konferansları'nda buluşması dileğiyle".

Ortakakıl Konferansı'nda yer alan startuplar

Basefy - (Sosyal mobil deneyim setleri ile e-ticaret) / web sitesini incelemek için tıklayın.

Bilimp - (İletişim, belge ve süreç yönetim yazılımı) / web sitesini incelemek için tıklayın.

Fanaliz - (Yapay zeka ile finansal risk ölçme ve değerlendirme) / web sitesini incelemek için tıklayın.

HiBites -  (Gerçekten sağlıklı atıştırmalık ürünler) / web sitesini incelemek için tıklayın.

Invidza -  (Özel günler ve etkinlikler için en iyi planlama önerileri, ipuçları, davetiye modelleri) / web sitesini incelemek için tıklayın.

Kadınların elinden - (Blok zincir teknolojisi ile güvenli ürün takibi ve sağlıklı yöresel ürünler)  / web sitesini incelemek için tıklayın.

Milvus -  (Pratik, erişilebilir ve faydalı robot teknolojileri) / web sitesini incelemek için tıklayın.

Mumo -  (Taze ürün paketlenmesinde yüzde yüz doğal ve sağlıklı çözümler) / web sitesini incelemek için tıklayın.

Nanodems -  (Fiziksel bilgi güvenliği sistemleri) / web sitesini incelemek için tıklayın.

Sezinsoft - (Dinamik rotalama ile lojistik optimizasyonu) / web sitesini incelemek için tıklayın.

Swordeye - (Beyaz bir hacker’dan siber güvenlik önerileri) / web sitesini incelemek için tıklayın.