Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 FLORMAR haberi 10.06.2021
Flormar'da iki üst düzey atama
110 ülkede varlık gösteren Flormar'ın yeni CMO'su (Chief Marketing Officer) Tuba Altunterim oldu. Markanın CCO (Chief Commercial Officer) görevine ise Sinem Tarhan getirildi

Flormar’da iki üst düzey atama gerçekleşti. Globalleşme vizyonu doğrultusunda yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam eden Flormar’ın yeni CMO’su Tuba Altunterim, yeni CCO’su ise Sinem Tarhan oldu. İki isim de Flormar CEO’su Matthieu Gomart’a bağlı olarak şirketteki görevlerini sürdürecek.

Renk bilimini makyaj sanatı ile harmanlayarak kendisini yenilikçi ürünler geliştirmeye adayan ve Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer alan Flormar, 2008 yılında başladığı perakendecilik yolculuğuna dünya çapına yayılan 200 şehirdeki 750 mağazası ve 100 bine varan satış noktası ile hız kesmeden devam ediyor. 

1998 yılından itibaren, gerek Türkiye’de gerek globalde kozmetik, güzellik ve kişisel bakım sektörlerinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuş olan Tuba Altunterim; liderliğini yapacağı Flormar pazarlama ekibi ile markanın yurt içi ve yurt dışı tüm pazarlama faaliyetlerini yürütecek. Son yıllarda marka-iletişim faaliyetleri, geliştirdiği ikonik renkli kozmetik ürünleri, yurt içi ve globaldeki tüm satış kanallarındaki aktif pazarlama stratejileri ile dikkatleri üzerine çeken Flormar’ın büyüme yolculuğu yeni CMO Tuba Altunterim ile hız kazanarak devam edecek.  

24 yıldan fazla lider FMCG ve perakende şirketlerinde çoklu sektör deneyimi bulunan Sinem Tarhan ise liderliğini yapacağı Flormar satış ekibi ile birlikte perakende mağazacılık, parfümeri, market, toptan  ve e-ticaret kanallarındaki ticari faaliyetleri yürüterek Flormar’ın büyüme yolculuğuna önemli katkılarda bulunacak. 

Tuba Altunterim kimdir?
Tuba Altunterim, 1998 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine 1998 yılında P&G Finans Departmanı’nda güzellik, kumaş ve ev bakımı kategorilerinde Kategori Finansal Analisti olarak başlayan Altunterim, Latin Amerika ve Orta Doğu’daki makyaj ve parfüm distribütörlerini yönetmek için Satış Finans Müdürü olarak İsviçre, Cenevre’de uzun yıllar çalışmalarına devam etti. Altunterim, 2002 yılında pazarlama sektörüne geçiş yaptı, İskandinav Ülkeleri’nde cilt bakımı ve makyaj kategorilerinden sorumlu marka yöneticisi olarak görev aldı. Ardından, kariyerine Türkiye’de devam ederek Pantene, Wella, Braun ve Gillette gibi farklı güzellik ve bakım kategorisindeki markalarla ile çalıştı, Türkiye’deki son rolünde ise 20’den fazla markanın bulunduğu P&G Türkiye ve Kafkasya Pazarlama ekibini yönetti. 2016 yılında Orta Doğu, Afrika ve Türkiye CMO’su olarak Coty’de görev aldı, makyaj, saç bakımı, vücut bakımı ve parfüm gibi dört farklı güzellik kategorisinde ileri teknoloji yeni portföy stratejileri aracılığıyla operasyonu tüketici odaklı iş modeline dönüştürdü. 2021 yılı itibarıyla Flormar CMO’su olarak görevine devam ediyor.

Sinem Tarhan kimdir?
1996 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nde lisan eğitimini tamamladı. Kariyerine 1996’da Kraft Jacobs’da Zincir Mağazalar Satış Sorumlusu olarak başladı; Satış Geliştirme Uzmanı ve Zincir Mağazalar Yöneticisi olarak devam etti. 2000’de Reckitt Benckiser’de Zincir Mağazalar Müdürü olarak görev aldı. 2002 - 2008 yılları arasında, PepsiCo-Frito Lay’de Ulusal Zincir Mağazalar Müdürü olarak çalışmaya başladı, ardından Organize Kanal Satış Müdürü oldu. 2008 – 2021 yılları arasında Danone’da Organize Kanal Satış Müdürü, Geleneksel Kanal Satış Müdürü, Ticari Pazarlama, Satış Geliştirme ve Satış Operasyonları Müdürü gibi ticari pek çok rolde görev aldı. 2012 yılında Türkiye ve Orta Doğu’dan sorumlu Dockers Ticari Direktörü olarak Levi Strauss’da işe başladı. Bu rolü takiben Avrupa Bölgesi’nden sorumlu Marka Satış Direktörü pozisyonuna getirildi. Daha sonra Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu Levi’s ve Dockers Satış Direktörü oldu. 2017 yılında Coty Kozmetik Şirketi’ne Ülke Genel Müdürü olarak başladı. 2021 yılı itibarıyla Flormar CCO’su olarak görevine devam ediyor.