Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 FORM ŞİRKETLER GRUBU haberi 11.01.2021
Form'dan pandemi ile mücadele çözümleri
Form Şirketler Grubu, iç mekan havasını virüsten arındıran ürün ve hizmetleriyle kapalı alanların hava güvenliğini artırıyor

Form Şirketler Grubu, pandemi döneminde geliştirdiği ürün ve hizmetlerle kapalı alanlara temiz ve güvenli hava sunuyor. İçişleri Bakanlığı, 15 Aralık 2020 tarihinde yayınladığı ek genelge kapsamında, konaklama tesislerinin kapalı alanlarında UV-C dezenfeksiyon sistemi ve HEPA filtreler kullanılmasını zorunlu hale getirdi.

Form, pandeminin ardından hızlı aksiyon alarak ürün gamına eklediği Euroform Safelight Klima tipi UV-C sistemi ve NEFFES Antiviral Hava Temizleyici ile temiz ve virüssüz ortam havası sağlıyor. Ayrıca markadan bağımsız olarak iklimlendirme cihazlarına sağladığı yüksek kaliteli UV-C ışık çözümü, bakım ve onarım işlemleriyle kapalı alanda virüsün etkilerini en aza indirgiyor.

Form’un en yeni inovasyonu NEFFES Antiviral Hava Temizleyici, UV-C teknolojisi ve HEPA filtresi ile virüslere karşı çifte koruma sağlıyor. 4’lü filtreleme teknolojisiyle bakteri, alerjen ve zararlı mikroorganizmaları ortam havasından temizliyor.

Diğer bir ürün olan Euroform Safelight, iklimlendirme sektöründe ilk kez VRF sistemlerde kullanılabilecek klima tipi UV-C ünitesi olmasıyla öne çıkıyor. Mitsubishi Heavy kanal tipi klimalara özel olarak geliştirilen ürün, ilk kurulum sırasında sisteme entegre edilebildiği gibi, halihazırda kullanılan Mitsubishi Heavy kanallı klimalara da eklenebiliyor. Uygulama esnasında klimaya zarar veren delme, kesme gibi işlemlere gerek olmadan kanal tipi klimaların hava emiş kısmına monte edilebiliyor.

Form bünyesinde hizmete sunulan HEPA Booster ise, taze hava bağlantı imkanı olmayan kanal tipi klima uygulamalarına özel olarak geliştirilmiş yapısı ile virüslerin klima iç ünitelerine bağlı yayılım riskini engelliyor.