Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 COCA COLA İÇECEK haberi 29.11.2019
Francesca Lombardo yeşil bir gelecek için harekete geçiyor
İtalyan prodüktör ve DJ Francesca Lombardo, Vermont çıkışlı sivil toplum kuruluşu One Tree Planted ile işbirliğiyle ekolojik bir kampanyaya imza atıyor: Life of Releaf

İklim değişikliği ve küresel ısınmanın öneminin katlanarak arttığı bu günlerde, Life of Releaf kampanyası, küresel bağlamda yeniden ağaçlandırmayı desteklemek için müzik endüstrisini harekete geçirmeyi amaçlıyor.

Dünyanın karasal biyoçeşitliliğinin yüzde 80’ine ev sahibi yapan ormanlar, aynı zamanda iklim değişikliği ve karbon emisyonu ile mücadelede en önemli etkenler olarak biliniyor.

Lombardo’nun, Eylül 2019 çıkışlı Life of Leaf albümünün satılan her kopyası için bir ağaç dikilmesine katkı sağlayarak başlayan proje, sanatçının dünyanın dört bir yanındaki performansları için de aynı geleneği sürdürmesiyle devam ediyor. 

Her katılımcı için bir ağaç 
İstanbul’un elektronik müzik markası RX Istanbul, Lombardo’nun küresel ağaçlandırma çağrısına sessiz kalmıyor ve proje için kolları sıvıyor. Birlikte Güzel katkılarıyla yarın (30 Kasım Cumartesi) gece Lombardo’yu ağırlayacak olan kulüp, etkinliğe bilet alan her katılımcı için 5 TL bağışlayarak birer ağaç dikilmesine katkıda bulunacak.

Life of Releaf, RX Istanbul katılımcılarının bağışlarıyla Amazon ormanlarından Vietnam’a, Kanada’dan Gana’ya pek çok Orta Afrika ve Güney Amerika bölgelerinde ağaçlandırma projelerine devam edecek. 

İstanbul gece hayatının merkezi Cihangir’de underground kültüre kucak açan RX Istanbul, ikinci sezonunun başından bu yana John Digweed, Victor Ruiz, Patrice Baumel, Marcel Dettmann, Kas:st, Layton Giordani gibi global elektronik müzik sahnesinin önemli isimlerini müzik severlerle buluşturdu. 

House ile techno arasında mekik dokuyan melodileri ve güçlü vokali ile Francesca Lombardo’nun Birlikte Güzel sunumuyla yarın (30 Kasım Cumartesi) geceki performansını kaçırmamak ve Life of Releaf kampanyasıyla bir ağaç dikmek için biletlerinizi bugece.co'dan alabilirsiniz. 

Crosstown Rebels’dan çıkardığı EP’leri ve Maceo Plex, Jamie Jones, Art Department gibi elektronik müzik dahilerinin desteğiyle, Lombardo’nun müzik kariyerini parlak bir gelecek; bizi de yarın (30 Kasım Cumartesi) gece RX Istanbul’da kaliteli müzik ve dans dolu bir gece bekliyor.