Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 FREŞA haberi 22.02.2021
Freşa Extra serisi ile enerjiniz hiç düşmesin
Freşa Extra Vitaminli serisinde yer alan Nar, Mandalina ve Elma aromalı maden suları, kış hastalıklarına karşı önlem almanızı sağlıyor

Tüm dünyada etkisini sürdüren corona virüse karşı bağışıklığı güçlendirmek önemli bir yer taşıyor. Özellikle kış aylarını yaşadığımız bugünlerde griple birlikte virüs artış göstermeye başladı. Şu dönemde olası hastalıklara karşı önlem almak için vitamin içerikli besinler ve içecekler tüketilmesi gerekiyor. Meyve aromalı maden suyunun öncülerinden Freşa Extra Vitaminli serisinde yer alan Nar, Mandalina ve Elma aromalı maden suları, kış hastalıklarına karşı önlem almanızı sağlıyor. 

Freşa, dünyanın en sağlıklı ve yararlı içeceklerinin başında gelen maden suyuna extra vitamin ekleyerek, daha da sağlıklı bir hale dönüştürdü. Serinin Elma, Nar ve Mandalina olmak üzere üç farklı seçeneği mevcut. Kış aylarında yetişen C vitamini oranı yüksek meyveler kış aylarında daha sık görülen hastalıklara önleyici özelliğe sahip. Bu sebeple mandalina, nar ve elma gibi meyvelerin tüketilmesi özellikle kış aylarında oldukça önemli. Besin değeri yüksek olan elmanın, içerdiği vitamin ve elementler vücudunuzu güçlendiriyor ve bağışıklık sistemini dengeliyor.

Turunçgiller arasında yer alan mandalina soğuk algınlığı riskini azaltarak hastalanmanızı engelliyor. İçeriğinde bulunan C vitamini sayesinde soğuk algınlığına karşı koruyucu özellik barındırıyor. Antioksidan içeriği en yüksek olan meyve türleri arasında yer alan nar ise günlük C vitamini gereksiniminin yüzde 40'ından fazlasını karşılayabilecek düzeyde vitamin içeriğine sahip. Vitamin B6, folik asit, biotin, vitamin B12 gibi vitaminlerin yer aldığı Freşa Extra Vitamin serisi ise vücudunuzun günlük vitamin ihtiyacının önemli bir kısmını karşılıyor.