Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
28.11.2019
Growtech Antalya'da ziyarete açıldı
Dünyanın en büyük örtüaltı (seracılık) tarım sektörü fuarı, Growtech 19'uncu Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, Antalya Expo Center'da dün (27 Kasım) ziyarete açıldı

19 yıldır Antalya’da düzenlenen ve Türk tarımını uluslararası pazarlarla buluşturan Growtech 19’uncu Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı Sera & Sulama Teknolojileri”, “Tohumculuk”, “Bitki Besleme ve Koruma”, “Tarım Makinaları” ve “Hayvancılık” olmak üzere toplam 5 kategoride 30’un üzerinde ülkeden 850’yi aşkın katılımcı markaya ev sahipliği yapıyor. 50 bin metrekare alanda yapılan fuarda; bireysel katılımların yanı sıra Hollanda, İspanya, Çin, Güney Kore, Mısır ve Afrika, milli katılımla yer alarak, ülke bazında temsil ediliyorlar. 

Odağında ihracat olan Growtech, ilk gününde T.C. Ticaret Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) organizasyonu ile düzenlenen Alım Heyeti Programı’na da ev sahipliği yaptı. Programa; Yunanistan, Moldova, Sudan, Tunus ve Ürdün’den katılan üst düzey temsilciler, Growtech katılımcıları ile önemli iş birliği görüşmeleri gerçekleştirdi.

TK Sera AŞ ilk defa Growtech’te kamuoyuna tanıtıldı
Growtech’te 4 gün boyunca 130’dan fazla ülkeden 90 binin üzerinde ziyaretçi beklediklerini vurgulayan Growtech Fuar Direktörü Engin Er, “Türk tarımının global markası ve dünyanın en büyük örtüaltı (seracılık) tarım sektörü fuarı olarak, Türk seracılığının geleceği için üreticilere profesyonel bir bakış açısı ile yeni fırsatlar sunacak Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan TK Sera AŞ’nin ilk defa Growtech’te kamuoyuna tanıtılması bizi çok gururlandırdı. TK.Sera A.Ş’nin sektör ve ülke ekonomimize çok şey katacağına inanıyoruz. Growtech olarak, bu yıl pek çok sektörü geride bırakarak büyümeye ve gelişmeye devam eden Türk tarımına ve sektörümüze yeni pazarlar sunmaya ve destek vermeye devam edeceğiz” dedi. 

Growtech Etkinlikleri’nde Türk tarımının başarısı konuşuldu
Growtech 19’uncu Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, bu yıl da düzenlediği etkinliklerle dünyada ve ülkemizde Türk tarımının başarısını, geldiği noktayı ve teknolojik gelişmelere dair en güncel bilgileri katılımcı ve ziyaretçilerine sunuyor. Fuarın ilk gününde gerçekleşen Alım Heyeti Programı ve TK SERA AŞ Bitkisel Üretim ve Girdi Müdürü Dr. Sedat Çıtak tarafından Growtech Konferans Alanı’nda gerçekleştirilen “Sözleşmeli Üretim” başlıklı konferans büyük ilgi gördü. 
  
Growtech Tarım Sohbetleri, Tarım sektörünün liderlerini konuk ediyor
Fuarın ikinci günü 28 Kasım’da “Türk Tarımının Potansiyeli ve Gelecekteki Fırsatlar” başlığı ile düzenlenecek Tarım Sohbetleri’ne Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Ali Çandır, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar ile Sera Konstrüksiyon, Donanım, Ekipman Üreticileri ve İhracatçıları Derneği (SERKONDER) Başkanı Halil Kozan konuşmacı olarak katılacaklar. Hemen sonrasında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile düzenlenen ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri 12’nci kez sahiplerini bulacak. Ödül törenine ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan katılacak. İkinci gün etkinlikleri “Döngüsel Tarım“ başlıklı panel ve TK SERA AŞ Proje ve Yatırım Müdürü Abdülsamed Çiftçi’nin “Sera Kurulumu” başlıklı konferansı ile sona erecek. 

Growtech, 30 Kasım’a kadar Antalya Expo Center’da ziyaret edilebilecek 
Akdeniz Üniversitesi-Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte düzenlenen 4’üncü Bitki Islahı Proje Pazarı Ödülleri ise 29 Kasım’da, ‘’Tarım Teknolojilerinin ve Bitki Çeşitlerinin Ticarileştirilmesi’’ başlıklı panel ve jüri değerlendirmesi sonrasında düzenlenen ödül töreni ile sahiplerine takdim edilecek. ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ ana temasıyla düzenlenen Growtech 19’uncu Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 30 Kasım’a kadar Antalya Expo Center’da ziyaret edilebilecek.