Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ORTAKALAN haberi 16.10.2020
Güncellenen sektör raporları Ortakalan Bilgi Bankası'nda
Sektörel Değişim Raporu, Ulusal ve Discount Zincirler Raporu ve Yerel Zincirler Raporu'nun 2020 güncellemeleri Bilgi Bankası'nda yayında

Ortakalan.org'un özel bilgi servisleri arasında yer alan benzersiz içerikli sektör raporlarının güncellenmiş 2020 versiyonlarını, Bilgi Bankası başlığına tıklayarak özel okuyucu modülde inceleme altına alabilirsiniz.

Sektörel Değişim Raporu
Organize gıda perakendesinin ortak hafızası niteliğindeki rapor, 2000'li yılların ikinci 10 yıllık bölümünde gıda perakendesinde yaşanan tüm önemli gelişmeleri, olayın gerçekleştiği dönemde yarattığı etki ve sonrasındaki süreçleriyle bir arada yorumlayarak sunmaktadır. 2010 sonrasındaki her sene için gerçekleşen satın almaları, sektöre yeni katılan veya ayrılan organize gıda perakendesi markalarını, önemli yasal düzenlemeleri ve her yıl için verilerle sektörün fiziksel gelişimini ele alan raporda ayrıca perakende sektörünün üst düzey yöneticileriyle birebir görüşmelerle elde edilen geleceğe yönelik değerlendirmeler de yer alır. Bu rapor, Türkiye'de gıda perakendesinin fiziksel gelişimini karşılaştırmalı verilerle sunan ve sektörde gerçekleşen önemli gelişmeleri belli bir düzen altında arşivleyip sunan tek kaynak yayındır.

Ulusal ve Discount Zincirler Raporu
Rapor, ulusal ve discount zincir marketlerin 2010 yılından itibaren fiziksel gelişimini, Türkiye geneli ve her bir coğrafi bölge için ayrı ayrı şekilde, kıyaslamalı veriler ve üst düzey yöneticilerle birebir görüşmelerle elde edilen geleceğe yönelik yatırım hedefleriyle birlikte ele almaktadır. Bu rapor, Türkiye'de gıda perakendesinde ulusal ve discount zincir marketlerin fiziksel gelişimini karşılaştırmalı verilerle sunan tek kaynak yayındır.

Yerel Zincirler Raporu
Rapor, en az 5 şube ve üstüne sahip organize yerel zincir marketlerin 2010 yılından itibaren fiziksel gelişimini, Türkiye geneli ve her bir coğrafi bölge için ayrı ayrı şekilde, bu firmaların üst düzey yöneticileriyle birebir görüşmelerle elde edilen ve geleceğe yönelik yatırım hedeflerini içeren anket sonuçlarıyla birlikte sunmaktadır. Bu rapor, Türkiye'de gıda perakendesinde yerel zincirlerin fiziksel gelişimini karşılaştırmalı verilerle sunan ve düzenli şekilde yatırım hedeflerini duyuran tek kaynak yayındır.