Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 LOOMİS TÜRKİYE haberi 14.02.2020
Loomis küçük değerli pakete yoğun ilgi
Loomis'in küçük ve değerli paketleri sigortalı olarak taşıma hizmeti büyük ilgi görüyor. Bir yılda 200 binin üzerinde işlem yapıldı. En çok talep kuyumculuk sektöründen geldi

Değerli eşya ve para taşımacılığında dünya devi Loomis, yurt içi 5 bin, yurt dışı 50 bin dolara kadar küçük ve değerli paketleri Loomis güvencesiyle sigortalı olarak istenilen yere ulaştırılıyor. 

Bireysel ya da kurumsal müşteriler için geliştirilen bu özel hizmet ile ister mücevher isterse değerli bir makina parçası olsun, gönderiler kapıdan alınıyor ve Loomis güvencesiyle istenilen yere zamanında teslim ediliyor. Paketler, yüzde 100 sigortalı olarak taşındıkları için maddi risk de ortadan kalkıyor. Yurt içinde en çok gönderim İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Niğde’den yapılırken, yurt dışına gönderim ağırlıklı olarak Avrupa ve Amerika’ya gerçekleşti.

Değerli küçük paket hizmetine özellikle kuyumculuk sektörünün büyük ilgi gösterdiğini belirten Loomis Türkiye COO Oğuz Tüzün, “E-ticaretin gelişmesi, taksit seçenekleri, gram altın satışı bu konuda önemli bir rol oynadı. Yurt içi olduğu kadar yurt dışına da gönderimlerde ciddi bir artış gözlemliyoruz. Biz bu hizmet ile değerli küçük paketlere, yurt dışına çıkma özgürlüğü de getirdik. Sadece kuyum sektörü için değil, diğer e-ticaret firmaları için de güzel bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Loomis olarak sektörümüzün ihtiyaçlarına hızla cevap vermek ve çözümün bir parçası olmaktan dolayı da mutluyuz” dedi.