Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 LOOMİS TÜRKİYE haberi 9.09.2019
Loomis SafePoint ile turizm sektöründe nakit güvende
Loomis'in akıllı çözümü SafePoint, sekiz farklı döviz cinsini tanıma özelliği ile turizm sektörü için güvenli nakit işleme ve kasalama çözümü sunuyor. SafePoint ile kasalama ödeme noktasında yapılıyor, böylece gün sonunda kasadaki paranın bankaya yatırılmasına gerek kalmıyor

Nakit ve değerli mal taşımanın lider şirketi Loomis, akıllı kasa SafePoint ile turizm sektörü için zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan basit ve etkin bir para işleme çözümü sunuyor. Otel, restoran ya da mağazaların içine yerleştirilen SafePoint akıllı kasalar ile personel biriken parayı anında yatırarak, makbuzunu alabiliyor. Para kasaya girdiği andan itibaren Loomis Türkiye güvencesine altına alınıyor ve müşterinin banka ile anlaşması çerçevesinde aynı anda ya da gün sonunda hesaba geçiyor. Safe point dolar, Euro ya da pound dâhil sekiz farklı döviz türünü tanıyor ve işlem yapabiliyor. Kasalarda biriken nakit belirlenen gün ve saatlerde Loomis Türkiye personeli tarafından zırhlı araçlarla alınarak ilgili banka hesabına yatırılıyor. 

Personel kayıplarına çözüm
Akıllı kasa SafePoint, mağaza için personel kayıplarını da minimize ediyor. Hangi personelin, hangi para türünden, ne kadar para yatırdığı anında merkez tarafından takip edilebiliyor.

Nakit bulundurma riski ortadan kalkıyor
Özellikle hırsızlık olaylarına karşı nakit para korumaya alınıyor. Çelik kasalara para yatırıldığı anda Loomis Türkiye güvencesine geçiyor ve personelin sorumluluğu ortadan kalkıyor. 

Vardiya değişimleri birkaç dakikaya iniyor
Personelin vardiya değişimlerinde kasa kapatmak için harcadığı uzun süreler, iki dakikanın altına iniyor, verimlilik artıyor.

Bankaya para yatırma süresinden tasarruf
SafePoint ile personelin bankaya para yatırmak için harcayacağı süre ve nakit parayı bankaya taşıma riski de ortadan kalkıyor. Zamandan tasarruf ediliyor.

Turizmciye maliyet avantajı
Loomis kasaların sahibi olarak turizmciler ile bir kiralama sözleşmesi yapıyor. Müşteri aylık uygun bir ücret karşılığı bu hizmetten yararlanıyor. 

Amerika’da 30 bin, Avrupa’da 5 bin 500 SafePoint
SafePoint’in basit ve etkin bir nakit yönetim çözümü sunduğunu belirten Loomis Türkiye İş Geliştirme ve Satış Direktörü Demir Bükülmez, “Kartlı ödeme sistemleri yaygınlaşsa da nakitin krallığı halen sürüyor, turizm sektöründe alışverişin çoğu nakit para ile yapılıyor. Farklı ülke paralarını kabul etmek, bunları kontrol etmek ve sonrasında da bankaya yatırmak önemli bir iş yükü... Loomis’in kasalama çözümü Safe Point, bu soruna çözüm oluyor ve farklı para türünü tanıyarak, işlem yapma imkânı sunuyor. Nakit bulundurma riskini ortadan kaldırıyor. Dünyada yaygın olarak kullanılan SafePoint, Amerika’da 30 bin, Avrupa’da ise 5 bin 500 noktada bulunuyor. Türkiye’de de giderek yaygınlaşıyor” dedi.