Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 MARTEK SOĞUTMA SİSTEMLERİ haberi 12.02.2020
Martek, Frankfurt ofisini Mart ayında açacak
Martek Soğutma, 16 - 20 Şubat günleri arasında Almanya Düsseldorf'ta gerçekleştirilecek EuroShop'a katılacak. Firmanın Satış-Pazarlama Müdürü Özkan Yanar ile fuarda gerçekleştirecekleri çalışmaları ve dış ticaret hedeflerini konuştuk

Mağaza ve market ekipmanları sektörünün önde gelen firmalarından Martek Soğutma, 16 - 20 Şubat günleri arasında Almanya Düsseldorf'ta gerçekleştirilecek, dünyanın en büyük perakende ekipmanları ve teknolojileri fuarı EuroShop'a katılacak. Martek, ürünlerini 17’nci salonda A59 numaralı bölümde yer alacak standında tanıtacak.

Öncelikle firmanızın dış ticarette gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili bilgi verir misiniz? 
20019 yılında dış ticaret ile ilgili gerek Avrupa gerekse Afrika bölgesinde ciddi bir pazar araştırması ve yatırımlarımız oldu. Almanya Frankfurt bölgesinde depo ve ofis çalışmalarımızı bitirdik. Mart ayının sonunda açılışımızı yapacağız. Bu atılımlarımızla birlikte yeni mağaza ve market konseptleri oluşturup projelendirip müşterilerimize sunduk. Bu çalışmalarımızın 2019 yılında toplam cirodaki payı yüzde 70 civarında gerçekleşti. Bu da 2020 yılı için bizi olumlu yönlendirmelere teşvik etti. Pazarlama yatırımlarımız ve bayi çalışmalarımız sürecek.

EuroShop Fuarı’na kaç defa katıldınız? EuroShop fuarlarının sektörün gelişimi ve global hedefleri adına önemi konusunda neler düşünüyorsunuz?
EuroShop’u sektörün gelişmesi, Ar-Ge çalışmaları ve dünya piyasasındaki rakiplerin ürünsel gelişimlerini takip açışından çok yararlı buluyorum. Biz de kendi ürünlerimize her fuarda yenilikler katarak devam ediyoruz. EuroShop’a 3’üncü kez katılıyoruz.

EuroShop 2020’de özel olarak öne çıkaracağınız, gündeme aldığınız yenilikler neler?
Fuar standımızda hem cafe-restoran tarzı mağaza konseptiyle hem de market içi soğutma kabinleri ile ilgili ortak bir çalışma sunacağız. Bu iki farklı mağaza yerleşimini birleştirecek ekipman ve dekor uygulamalarıyla farklılık katmayı düşünüyoruz.

EuroShop 2020’de gerçekleştireceğiniz çalışmalarla birlikte 2020 sonu için ve uzun vadede dış ticaret hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
EuroShop sonrası 2020 yılı için uygun gördüğümüz Avrupa ülkelerine bayilik vermeyi düşünüyoruz. Ayrıca Avrupa’da hali hazırdaki marketlerin değişim sürecinde biz de kendi rolümüzü almayı hedefliyor ve bu konuda ciddi pazarlama faaliyetleri yapıyoruz. 2020 yılı ciro hedeflerimizde ihracatımızı bir önceki yıla istinaden yüzde 15 artırmayı hedefliyoruz.

Ortakalan