Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 MATVARLDEN haberi 8.10.2019
Matvarlden Vallingby şubesi 10 Ekim'de açılıyor
Matvarlden, satın aldığı Bergendahls Food'a ait Vallingby City Gross mağazasındaki hazırlıklarını hızlandırdı. City Gross'un Matvarlden dönüşümü 10 Ekim'de yapılacak açılışla hayata geçecek

Matvärlden şubesi olarak işletilecek marketi eski çalışanlarının işlerine Matvärlden çatısı altında devam edeceklerini belirten Muhittin Taylı, konseptlerinin Vällingby bölgesi için mükemmel oduğunu düşündüklerini ve bölgede yaşayan tüketicilerin önemli bölümüne çekici gelecek ürün ve etkinlikler ile marketin daha da geliştirilebileceğine inandıklarını da ekledi.

Vällingby mağazası diğer iki mağazadan daha merkezi bir konumda 
Dünya yemek kültürleri ile ilgilenen, yeni tatlar denemeye açık, damak tadına düşkün, maliyet bilincine sahip özellikle çocuklu aileler hedef kitlede belirginleşenler. Mağazanın konumu itibarıyla müşteri profilindeki değişimle beraber sepet hacminin küçülmesi, sepet adetinin artması bekleniyor. 

4 bin metrekare alanda kurulu Vällingby mağazasında 20 binden fazla çeşit, segmente edilmiş geniş ve özel reyonlarla tüketiciye cazip bir alışveriş alanı sunuyor. Geniş taze meyve sebze  reyonu, şarküteri reyonu, et ürünleri, süt ürünleri, içecekler, temizlik ürünleri, kişisel bakım ürünleri gibi reyonlar yanı sıra ülkelere özgü reyonlar ve etnik ürünler, Matvärlden konseptinin diğer marketlere göre en büyük gücü ve ayırt edici özelliği.

Tüketicinin alışveriş rotasında tüm reyonların görünür olması, tüketicinin markette daha fazla zaman geçirerek daha çok ürüne ulaşmasını hedefliyor. Her ülkeye özel reyonlar bulunması ise, dünya mutfaklarını tek bir merkeze topluyor. Matvärlden Vällingby, 7 adet kasası ve mağaza içi tasarımıyla keyifli ve her açıdan doyurucu bir alışveriş imkanı vaat ediyor. 

Marketin mevcut konumu, büyüklüğü, ürün gamı ve hedef kitle düşünüldüğünde Matvärlden’in şubeye özel taktik kampanyalar geliştirmesi de bekleniyor. 

Vällingby, 1950lerde İsveç’te geliştirilen  ABC ilkesi adı verilen şehir planlamasına uygun şekilde İş merkezi/Ofisler, Konut ve Merkez olarak tasarlanarak Stockholm’ün batısında kurulmuş bir banliyö. Daha önceleri dağlık arazi olan bölgede kurulan ve toplu taşıma özellikle raylı sistem ile büyük şehirlere ulaşımın sağlandığı bu model, yaşayanların her türlü ihtiyacına yanıt  verecek çok yönlü ve bağımsız bir şehir planlaması örneği. Toplamda 60 bin olan nüfusun yaklaşık 20 bini oldukça modern şehir merkezine yürüme mesafesinde yaşıyor.

Vällingby merkez metro istasyonunun hemen üzerinde yer alan Vällingby Centrum, İsveç’in ilk modern alışveriş merkezi. İçinde bulunan mağazalar, ofisler, restoranlar, sinema, çeşitli toplantı salonları, büyük bir kütüphane, dans okulu, gençler için eğitim merkezleri, sağlık merkezi, karakol ve otobüs terminalinin yanı sıra 45 bin metrekare perakende alanı, 90 mağaza, 20 restoran ve kafesi ile yılda 10 milyon ziyaretçiye ulaşıyor. 

Matvärlden Vällingby mağazası bu alışveriş merkezinin tam kalbinde bir “game changer” olarak 10 Ekim’den itibaren kapılarını açıyor.