Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 MURATBEY haberi 13.02.2020
Muratbey, D vitaminli peynirleri ile sağlık kongresine katıldı
Muratbey, bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Aile Hekimliği Kongresi'ne katıldı. Geçtiğimiz günlerde İzmir'de gerçekleştirilen kongrede Muratbey, bir bildiri yayınladı

Türkiye’de ve dünyada sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sunmayı hedefleyen Muratbey, 5’inci Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Aile Hekimliği Kongresi'ne katıldı. Geçtiğimiz günlerde Kaya Prestige Otel’de düzenlenen kongrede bildiri yayınlayan Muratbey, inovatif ve sağlıklı peynirleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. 

Birinci basamak sağlık hizmetlerinde görev yapan hekim ve sağlık çalışanlarının katıldığı kongrede Muratbey, “Halk Sağlığı Açısından Peynirlerin D3 Vitamini Bakımından Zenginleştirilmesi” başlıklı bir bildiri yayınladı. Kongre alanında açılan stantta D vitamini ile zenginleştirilmiş Plus Serisi ve çocuklara özel Misto peyniriyle yer alan Muratbey, ürünlerin Ar-Ge süreçleri ve içerikleriyle ilgili olarak katılımcıları bilgilendirdi. Stantta ayrıca, çocukların görsel zeka, doğa zekası, matematiksel zeka ve kinestetik zeka gelişimine katkı sağlayan Misto Game oyunu da tanıtıldı. 

“Mükemmel D Vitamini Kaynağı” unvanlı tek şekil şekil peynir
Muratbey, dünya genelinde risk boyutuna ulaşan D vitamini eksikliğine çözüm sunmak amacıyla 2019 yılında Muratbey Plus Serisini ve dünyanın D vitamini ile zenginleştirilmiş ilk şekil şekil peyniri Misto’yu tüketicileriyle buluşturdu. Plus Serisi, ABD’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan bürosu FDA  (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) kriterlerine göre “Mükemmel D Vitamini Kaynağı (Excellent Source of Vitamin D)” kapsamında bulunuyor. Muratbey Plus serisi peynirlerin ve Misto peynirinin 100 gramı, iki yaş üzerindeki tüm bireylerin günlük D vitamini ihtiyacının üçte birini karşılıyor.