Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 MURATBEY haberi 9.08.2019
Muratbey'in Misto'su Lübnan'da tescillendi
Muratbey Misto Lübnan'da Muratbey adına tescillendi. Çocuklar için geliştirilen Muratbey Misto, 100 gramı ile günlük D vitamini ihtiyacını yüzde 33 oranında karşılıyor

Muratbey, çocuklar için geliştirdiği inovatif ürünü Misto peyniri Lübnan’da tescil ettirdi. Çocukların sevdiği hayvan formlarında hazırlanan ve dünyada bir ilk olarak ekstra D vitamini ile zenginleştirilen Muratbey Misto, içerdiği besin değerleriyle de çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlıyor. Bu özellikleriyle Lübnan’da Muratbey adına tescillenen Muratbey Misto, zengin ve köklü mutfak kültürüne sahip Lübnan’da da büyük ilgi görüyor.

Muratbey’in dünya çocuklarına hediyesi: Misto
Türkiye’nin yerli ve milli markası olarak pek çok ürünlerinin yanı sıra yeni çıkardıkları Misto’nun da kendi adlarına tescillenmesinden ve patentini almalarından büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, dünyanın Türk peynirlerini Muratbey’in yenilikçi yorumuyla sevdiğini belirtti. 

Yerli ve milli bir marka olarak globalleşme stratejileri kapsamında Orta Doğu’nun kendileri için ayrı bir önemi olduğunu söyleyen Erol, “Özellikle lezzetli bir mutfağı bulunan Lübnan’da peynirlerimiz ile daha fazla sofraya ulaşmayı arzu ediyoruz. Bu kapsamda Lübnan halkı ile sıcak ilişkiler kuruyor, Muratbey markamıza kendilerini yakın hissetmeleri için özellikle sosyal medyada özel çalışmalar yürütüyoruz. Türkiye ile aynı anda Lübnan’da da raflarda yerini alan Misto’nun bu kadar yoğun bir ilgiyle karşılaşmasından çok mutluyuz. Şeklinden içeriğine birçok ilke imza atan Misto’nun ihracatımız içinde payını artırmayı hedefliyoruz. Dünya çocuklarına bir hediyemiz olan Misto’nun Türkiye’nin yerli ve milli markası olarak yurt dışında da adımıza tescillenmesi ve patentinin alınması için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlıyor
Günlük ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri yüksek oranda karşılayan hem besleyici olması hem de lezzetiyle ön plana çıkan Misto, 100 gramında 650 mg kalsiyum, 16.50 gr protein ve 5 mcg oranında D vitamini içeriyor. Astımdan alerjiye, pek çok hastalığın altında yatan D vitamini eksikliği özellikle çocuklarda yaygın görülüyor. Kalsiyum bakımından güçlü bir kaynak olan peyniri, D vitamini ile zenginleştirerek Misto’yu hazırlayan Muratbey, çocukların hem eğlenmesini sağlıyor hem de sağlıklı gelişimine destek oluyor. Günlük ihtiyaç duyulan D vitamini ihtiyacını 100 gramıyla yüzde 33 oranında karşılayan Misto, çocukların günün her saatinde tüketebilecekleri lezzetli bir atıştırmalık olarak annelerin de hayatını kolaylaştırıyor.