Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ORTAKAKIL haberi 14.02.2020
Ortakakıl EuroShop'ta
Ortakakıl Yönetim Kurulu, 16 Şubat Pazar günü Almanya Düsseldorf'ta başlayacak EuroShop Fuarı'nda görüşmeler gerçekleştirecek

Perakendeye yönelik çözüm, ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, üretilmesi ve küresel pazarlarda yer alması için yurt içi ve yurt dışında çalışmalarını sürdüren sektör odaklı girişim destekleme şirketi Ortakakıl, perakende sektörünün global çaptaki en önemli organizasyonu EuroShop’ta 16 - 20 Şubat tarihleri arasında sektör temsilcileriyle bir araya gelecek.

Türkiye’nin ilk sektör odaklı hızlandırıcısı Ortakakıl, EuroShop Fuarı’na perakende ekipman ve teknolojileri alanındaki yenilikleri izlemek ve fuara katılan startuplar ile tanışıp işbirliklerini geliştirmek amacıyla katılıyor. Ortakakıl Yönetim Kurulu Üyeleri Babur Akyol, Erdal Tüfekçi, Orhan Ataç, Özer Fırat, Kürşat Vahit Altınpınar ve Muhittin Taylı’nın gerçekleştireceği çalışmalarla Euroshop 2020’de Ortakakıl’ın Avrupa vizyonunun gelişimi yönünde önemli adımlar atılması hedefleniyor.

EuroShop 2020’de gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili Ortakakıl Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Babur Akyol şunları kaydetti:
“Türkiye’den fuara katılacak olan ve Avrupa’da faaliyet gösteren dostlarımızı 16 - 20 Şubat tarihlerinde Almanya Düsseldorf'ta EuroShop Fuarı’nda buluşmaya davet ediyoruz. Euroshop Fuarı’na katılan ilk ve tek sektörel iletişim kuruluşu Ortakalan’ın standı gerçekleştireceğimiz görüşmeler için buluşma noktamız olacak. Her sene Türkiye’den katılım anlamında yeni rekorlar kıran fuarda Türk firmalarını ziyaret ederek onlarla perakende ekipman ve teknolojileri konusunda yeni fikirleri değerlendireceğiz. Ayrıca bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan Ortakakıl Konferansı’nın ön tanıtım çalışmalarını da bu görüşmelerde gerçekleştirmiş olacağız. Avrupa güçlü bir Türk etnik pazarına sahip olduğu kadar son derece büyük sektörel yapıları da barındırıyor. Türk startuplarının Avrupa’da kendine yer bulması önemli bir gündem maddemiz olacak. Bununla birlikte Avrupa’daki yeni girişimlerin de Türk perakende sektöründe değerlendirilerek ülkemize değer katacak şekilde taşınması konusunda çalışmalarımız olacak. Elbette fuara katılan perakendecilerle de Ortakalan standındaki görüşmelerde bulaşacağız. Ayrıca Ortakakıl Yeni Girişim A.Ş.’nin Avrupa’daki yönetim kurulu üyeleri ve destekçileri ile bir araya gelerek Ortakakıl’ın Avrupa pazarındaki gelişimi gündemli özel bir toplantı da gerçekleştirilecek. EuroShop 2020’de görüşmek dileğiyle…”