Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ORTAKALAN haberi 22.02.2021
Ortakakıl Konferansları 2021'in ilk günü sona erdi
Ortakakıl Konferansları, bugün Ortakalan Perakende Sanal Fuarı Açılış Konuşmaları ile başladı. Gün boyu 6 Ana Oturum, 4 Özel Oturumla, bu formatta benzeri görülmemiş bir içeriği perakende sektörü temsilcilerine sundu

Perakende sektörünün tüm paydaşları, ‘Türk iş dünyasının Ortakalanı’nda beş günlük bir etkinlikle bir araya geliyor. Sadece Türkiye’den değil dünyanın her yerinden profesyonellerin katıldığı Ortakakıl 2021 Konferansı, online gerçekleşiyor. Konferans perakende sektörü için Türkiye’de bir ilk olan sanal fuarla destekleniyor.

Ortakakıl Konferası bugün (22 Şubat Pazartesi) Ortakakıl Kurucusu ve Onur Market Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Tüfekçi moderatörlüğünde ‘Perakende’ temasını ele alarak başladı. Türk perakendesinde bir ilk olan Ortakalan Sanal Fuarı, sektörün önde gelen firmaların katılımıyla B2B görüşmelerin merkezi oldu. Sanal fuar, bugün saat 09.00’da başladı ve 24 saat açık olmaya devam edecek.

4 Özel Oturum gerçekleştirildi
Ortakakıl Konferası Özel Oturumları bugün, Auchan Rusya Satış Geliştirme Müdürü Burak Tayla’nın konuşmacı olduğu “Hipermarketin Geleceği” ile başladı. Tayla, hipermarket formatının Avrupa'daki durumu, ülkeler arasındaki farklılıklar ve Türk firmalarının da ilgisini çeken Doğu Avrupa pazarındaki gelişimle ilgili bilgileri Ortakakıl Konferansı katılımcılarıyla paylaştı.

Ardından Para Dergisi Haber Müdürü ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Genel Sekreteri İdriz Çokal, Retail Türkiye Özel Oturumu'nda Retail Türkiye Editörü Cengiz Çambel’in konuğu oldu. Ekonomi gazeteciliğinin iki duayen isminin sohbetinde perakende sektörünün gelişimi, mevcut konjenktür ve geleceğe dair beklentilerle birlikte değerlendirildi.

Ortakakıl Konferansları'nın ilk gününde, ana oturumlar öncesinde Credit Suisse Tuketim ve Endüstriyel Sektörler Araştırma Direktörü Onur Müminoğlu'nun katılımıyla, “Kurumsal Hisse Senedi Yatırımcılarının Sektöre Bakış Açısı” başlıklı oturumda sektöre değer katacak farklı yatırım seçenekleri ele alındı.

Günün son Özel Oturumunda sektörün eğitim ve danışmanlık alanındaki iki tecrübeli ismi; Şükrü Aslanyürek ve Faruk Atasoy yer aldı. "Tüm Dokunma Noktalarında, 7/24, Müşteri İçin Hazır Olmak" başlıklı özel oturumda Retail Vision Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Aslanyürek ile Faruk Atasoy Pazarlama Çözümleri Kurucusu Faruk Atasoy konuk oldu.

Sektörün güçlü isimleri Ana Oturumlarda bir araya geldi
Ortakakıl Konferansları 2021'in açılış konuşmaları Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün ve Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu tarafından gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarının ardından Ortakalan Genel Yayın Yönetmeni Emre Durdu, Ortakalan Gıda Perakendesi Raporları Sunumu’nu yaptı.

Migros Ticaret A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Cem Lütfi Rodoslu ve Metro Toptancı Market Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Alkaç, "Organize Perakendenin Pandemi Sonrası Gelişimi" başlıklı oturumda sektör temsilcileriyle görüşlerini paylaştı.

Ortakakıl Konferansları 2021'in açılış gününde bir diğer oturumun konuğu CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu oldu. Kartallıoğlu, "Konseptlerin Rekabeti Virüsten Etkilendi mi?" başlıklı oturumda konuştu.

A101 Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Orhan Dağlıoğlugil'in konuk olduğu “Dijitalleşme Sektörde Neleri Değiştirdi?” başlıklı oturumda ise organize gıda perakendesinde dijitalleşmeye değinildi.

Ortakakıl Konferansları 2021'in açılış gününde final oturumunun konukları Onur Market Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen ve Happy Center CEO Yavuz Altun oldu. Özen ve Altun, “Yerelleşmenin Dinamikleri Yenileniyor” oturumunda yerel zincirler için önemli fırsatlarla dikkat edilmesi gereken riskleri bir arada getiren bu yeni dönemin dinamiklerini masaya yatırdı.

Ortakakıl Konferansı 2021, yarın (23 Şubat Salı) Perakende Teknolojileri Günü’nde 5 farklı Ana Oturum ve 6 farklı Özel Oturumla devam edecek.