Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ORTAKALAN haberi 23.02.2021
Ortakakıl Konferansları Ana Oturumları saat 16.00'da başlıyor
Ortakakıl Konferansları Perakende Teknolojileri Günü Ana Oturumları saat 16.00'da yayına başlıyor

Perakende sektörünün tüm paydaşları, ‘Türk iş dünyasının Ortakalanı’nda beş günlük bir etkinlikle bir araya geliyor. Sadece Türkiye’den değil dünyanın her yerinden profesyonellerin katılacağı Ortakakıl 2021 Konferansı, online gerçekleşiyor. 

Konferansların ikinci günü olan bugün (23 Şubat Salı), Ortakakıl Kurucusu ve Bilgi A.Ş. Genel Müdürü Orhan Ataç moderatörlüğünde “Perakende Teknolojileri” temasıyla sektörün teknoloji ve ekipman alanındaki gündemi mercek altına alınacak. Ortakakıl Konferansları 2021 Perakende Teknolojileri Günü'nün açılış konuşması saat 16.00’da Zebra Technologies Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve İsrail'den Sorumlu Satış Direktörü Can Tolu tarafından gerçekleştirilecek.

Türkiye'de modern perakendenin teknolojiyi başlıca enstrüman olarak kullanarak gelişim öyküsü, bu süreci en doğru şekilde aktaracak kişi olan Pamir Danışmanlık Kurucusu Tahsin Pamir ile ele alınacak. Saat 16.07'deki "Kırk Yıllık Çınar Olmak" başlıklı oturumda Pamir, sektörün dünü, bugünü ve yarınını kırk yıllık deneyimleriyle yorumlayacak.

16.40'ta başlayacak oturumun konuğu, 'kurumsal çözüm kullanıcıları, yönetim ve bilişim danışmanları, akademisyenler, kurumsal çözüm üreticileri ve hizmet sağlayıcıları' tarafından 2012 yılında kurulan ve direkt ticari amaç gütmeden sektörün deneyim paylaşımı ve iletişimini artırması için çalışmalar gerçekleştiren Kurumsal Dönüşüm Platformu'nun Koordinatörü Göker Sarp olacak. Sarp, perakende sektörünün tüm bileşenleri için önemli bir konu olan dijital dönüşüm süreciyle ilgili bilgiler aktaracak.

17.07'de başlayacak oturumun konukları, Admin Bilişim Kurucu Ayşe Işıl ve MenaPay CEO Çağla Gül Şenkardeş olacak. “Tedarik Zincirinde Blockchain Teknolojisi” başlıklı oturum, tedarik zincirinin veri yönetimi kısmında, gerekli noktalarda şeffaflık gerekli noktalarda ise yüksek güvenlik sağlayacak şekilde esneklik sunduğu için dünya genelinde tercih edilirliğini artıran blockchain teknolojisini ele alacak. 

17.32'de başlayacak final oturumunun konuğu ise Datacore Genel Müdürü Serdar Özçelik olacak. Veri güvenliği alanında 'Sistem Entegratörü' kavramını Türkiye ile tanıştıran ve 5 binin üzerinde entegre projeyle bu alanın lideri konumundaki Datacore'un Kurucusu ve Genel Müdürü Özçelik, verilerin depolanması, yedeklenmesi ve arşivlenmesi sürecinde felaket senaryolarına karşı ne kadar hazırlıklı olduğunuzu sorgulatacak ve global ölçekte etkinliği kanıtlanan en yeni çözüm önerilerini anlatacağı sunumuyla “Sıfır Kilometre Teknolojiler” başlıklı oturumda katılımcılarla buluşacak.

Ortakakıl Konferansı 2021’in ana oturumları 22 - 26 Şubat günleri arasında her gün saat 16.00’da başlayacak ve 18.00’e kadar sürecek.

Konferansla eş zamanlı olarak devam edecek Ortakalan Sanal Fuarı, sektörün önde gelen firmaların katılımıyla B2B görüşmelerin merkezi olacak. Sanal fuar, 26 Şubat saat 19.00’a kadar 24 saat boyunca tüm Ortakalan.org üyelerine açık olacak.

Ortakakıl Konferansları 2021 Perakende Teknolojileri Günü Ana Oturumlar Programı – 23 Şubat 2021

16.00 - 2. Gün Açılış Konuşması
Can Tolu (Konuşmacı)

16.07 - Kırk Yıllık Çınar Olmak
Orhan Ataç (Moderatör), Tahsin Pamir (Konuşmacı)

16.40 - Dijitalin İçinden Konuşmak
Orhan Ataç (Moderatör), Göker Sarp (Konuşmacı)

17.07 - Tedarik Zincirinde Blockchain Teknolojisi
Orhan Ataç (Moderatör), Ayşe Işıl (Konuşmacı), Çağla Gül Şenkardeş (Konuşmacı)
 
17.32 - Sıfır Kilometre Teknolojiler
Orhan Ataç (Moderatör), Serdar Özçelik (Konuşmacı)