Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 ÖZ KAYSERİ PASTIRMA haberi 8.10.2019
Öz Kayseri'ye altın onur
Anuga Fuarı'nda ziyaretçilerin ilgi odağı olan Öz Kayseri Pastırma, Alman Tarım Birliği tarafından bu sene 27'nci defa Altın Madalya ile ödüllendirildi

Almanya’nın Wiesbaden-Delkenheim Kasabası’nda fabrikası bulunan ve buradan tüm Avrupa’ya, Türk damak tatlarını üreten Öz Kayseri Pastırma, bu yıl 27’nci Altın Madalya’yla ödüllendirildi. Kuzu ve sığır pastırma ürünlerine bu yıl da ödül alan firmaya ayrıca Alman Tarım Birliği tarafından 4’üncü kez "DLG Uzun Vadeli Ürün Kalitesi Ödülü“ verildi.

Başarılı iş insanı Hilmi Selçuk’un özveri ve titizlikle bugünlere ulaştırdığı şirket, aynı zamanda “Helal Sertifikalı” 7 ürünüyle de, Türklerin gözde firmalarından biri oldu. Öz Kayseri, İslami usullere göre kesilmiş ve buna göre üretime hazırlanmış etlerle Anadolu damak tadını Almanlara da öğretiyor. Sadece Türkler ve diğer Müslüman ülkelerden gelenler değil, Almanlar da 7 çeşit Öz Kayseri ürününü severek tüketiyor.

Sürekli kalite denetimi
Türk komşularından aldıkları pastırma ve kavurmayı seven Almanlardan, ayrıca işkembe ve dana dilin nasıl pişirilmesi gerektiğini belirten sorular da geliyor. Helal üretimin dışında, Öz Kayseri’nin en çok dikkat ettiği nokta, etlerin üretime giriş kalitesi. Uzman ekiplerle çalışılıyor ve üretimin her aşaması denetleniyor. Ürünler arasında blok pastırma, dilim pastırma, yemeklik pastırma, dana dil, dana işkembe, kuzu pastırma ve dana kavurma yer alıyor.

Öz Kayseri, ürünlerini Anuga Fuarı’nda sergiliyor. Fuarda 100 metrekarelik bir alan kiralayan firma, 5-9 Ekim günleri arasında Köln Anuga Gıda Fuarı’nın Halle 5.2, Stand B20-C21 bölümünde yer alıyor. 

Öz Kayseri’nin kurucusu Hilmi Selçuk, uluslararası gıda standartlarına uygun olmasına özen gösterdikleri ürünlerin sürekli geliştirip, sektöründe lider markalar arasında kalmayı hedeflediklerini söyledi. İşkembe çorbası gibi klasik Türk ürünlerini Almanlara da sevdirmeyi başardıklarını vurguladı. Öz Kayseri firması, Anuga’da Hilmi Selçuk, kızı Serhan Öztürk, oğlu Orhan Selçuk, torunları Sergen ve Simten Ertürk ile Timur Selçuk ve çok sayıda çalışanıyla temsil ediliyor.