Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ORTAKALAN haberi 20.11.2019
Perakende sektörü 'Ortakakıl' için bir araya geliyor
Organize gıda perakendesini temsil eden sivil toplum kuruluşlarının tüm temsilcileri, 21 Kasım Perşembe günü Ortakakıl Konferansı'nda ilk kez bir araya geliyor

Sağladığı doğrudan istihdam ve farklı sektörlere etkisiyle Türkiye ekonomisinin can damarı konumundaki organize gıda perakendeciliği, 21 Kasım’da İstanbul Wow Convention Center’da gerçekleştirilecek Ortakakıl Konferansı'nda buluşuyor. Sektörel iletişim şirketi Ortakalan tarafından düzenlenen Ortakakıl Konferansı'nın açılışını Tüketici Ürünleri Forumu Dünya Perakende Başkanı Özgür Tort, Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç ve Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün gerçekleştirecek.

Sektörün tüm oyuncuları ilk defa bir arada
Ulusal ve yerel perakende zincirlerinin temsilcilerini ortak gündemler ve paydalar doğrultusunda ‘ortak akıl’ı oluşturmak için bir araya getirecek konferans bu yönüyle tarihi bir misyonu da gerçekleştirme yönünde ilk adım olacak.

Konferansta açılış konuşmalarının ardından gıda perakendeciliğinin 2010 yılı sonrasındaki gelişimi verilerle ele alınacak ve sektörün orta vadede geleceğine dair öngörüler katılımcılarla paylaşılacak. Bu bölümde sunulacak olan sektörün gelişim verileri ve öngörüler, Ortakalan tarafından hazırlanan Sektörel Değişim Raporu, Ulusal ve Discount Zincirler Raporu, Yerel Zincirler Raporu kaynak alınarak hazırlandı.

Konferansın panel bölümlerinde gıda perakendeciliğinin farklı alanlarından üst düzey yöneticiler, sektörün ‘Ortakaklı’nı birlikte oluşturacaklar.  Zincir market yöneticilerinin konuk olacağı üç panel, Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Onur Market Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Tüfekçi tarafından yönetilecek. Market ekipmanları ve teknolojileri alanındaki iki oturumun moderasyonu Bilgi A.Ş. Genel Müdürü Orhan Ataç, ‘startup – yeni girişimler’ konusundaki panellerin moderasyonu ise Marketyo Kurucu Ortağı Özer Fırat tarafından gerçekleştirilecek.

Ortakakıl Konferansı’nda ‘zincir marketler’ konulu panellerde yer alacak üst düzey yöneticiler:
Ömer Düzgün - Türkiye Perakendeciler Federasyonu YKB,  Galip Aykaç - Gıda Perakendecileri Derneği YKB, Özgür Tort - Tüketici Ürünleri Forumu Dünya Perakende Başkanı, Erhan Bostan -  A101 CEO, Kutay Kartallıoğlu - CarrefourSA CEO, Cemal Özen – Onur Market YKB, Yavuz Altun – Happy Center CEO, Levent Uğurses - Groseri YKÜ.

- Tüm panel katılımcılarını haber görselinde yer alan ayrıntılı programda inceleyebilirsiniz -

Konferans programını Ortakakıl Kurucusu Orhan Ataç katılımcılara sunacak. Konferans akış yönetimi ise sektörel iletişimin tecrübeli isimlerinden Grafikare'nin Kurucusu Yaren Öz tarafından gerçekleştirileek.

“Sektörümüzün ‘Ortakaklı’ çalışmaya başlıyor”
Ortakalan’ın Kurucusu Babur Akyol, 21 Kasım’da İstanbul Wow Convention Center’da gerçekleştirilecek Ortakakıl Konferansı ile ilgili şunları aktardı:
“Organize gıda perakendesi ve bileşenleri için oluşturduğumuz Ortakalan üzerinde şimdi de sektörün ‘Ortakakıl’ının gelişmesi için çalışıyoruz. Sektörün sorunlarına sistematik ve dünya perakendesine de katkı sağlayacak çözümlerin geliştirilmesini hızlandırmak, Türkiye’yi perakende sektörü için yeni çözüm ve teknolojilerin geliştirildiği bir merkez ülke haline getirmek istiyoruz. Bunun için gerekli birikim ve deneyime sahip bir ülkeyiz. Ortakalan’da bir araya gelen sektör yöneticilerinin, ‘Ortakakıl’ın oluşturulması konusunda da destek ve katkılarını aldığımız için heyecanlı ve mutluyuz. Tüm sektörel paydaşlarımızı Türk perakendesi için yeni bir dönemi başlatacak ‘Ortakakıl’da buluşmaya davet ediyorum.

Ortakalan Konferansı'na katılım gerçekleştirmek için tıklayınız.