Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 PROSO PROFESYONEL SOĞUTMA haberi 3.05.2021
Proso yatırımda hız kesmiyor
Soğutucu reyon ve ekipmanları sektörünün önemli firmalarından Proso, Kocaeli Darıca'da yaptığı yeni fabrika yatırımıyla üretim kapasitesini iki katına çıkardı

Soğuk ve donuk teşhir reyonlarından soğuk hava depolarına, butik teşhir reyonlarından merkezi soğutma sistemlerine kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle Proso Profesyonel Soğutma, 2021’de yeni makine ve verimlilik yatırımlarıyla sektördeki yerini daha da güçlendiriyor.

Geçtiğimiz aylarda Darıca’daki yeni fabrikasına taşınan Proso, Toplam 12 bin metrekareye çıkan üretim alanında üretim kapasitesini de iki katı oranında artırdı. Çalışan sayısını 90’dan 130’a çıkaran firma, teknoloji ve verimlilik yatırımlarına da hız vermiş durumda.

Avrupa’daki enerji verimliliği yüksek ekipmanlarla birlikte başlayan değişime, yeni ürünleriyle cevap verebilen Proso, 60’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor. Her geçen gün artan marka bilinirliği ile yeni pazarlarda daha büyük projelere imza atan firma buna paralel olarak gerekli makine ve teknoloji yatırımlarına devam ediyor. 

Söz konusu yatırımlarla ilgili Ortakalan’a bilgi veren Proso Genel Müdürü Mehmet Keleş, “Yeni fabrika yatırımımız ve istihdamımızı artırmamızla birlikte daha hızlı üretebilmek adına bazı yeni ekipmanları bünyemize katıyoruz. Son olarak 6 tane daha yeni makine ile parkurumuzu büyük ölçüde genişlettik. Yeni yazılım ve otomasyon yatırımlarımızı ile dijitalleşme yönünde önemli adımlar attık. EuroShop 2020’de geçirdiğimiz başarılı fuar döneminden sonra ihracatımızı her geçen gün artırmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde bugünkü kapasitemizin yüzde 30 üzerine çıkarak hitap ettiğimiz pazarların sayısını çoğaltmak ve daha fazla müşteriye hitap etmek istiyoruz” dedi.

Ortakalan