Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 OĞUZ GIDA haberi 13.01.2021
Sarıyer Gazoz'a WorldStar ödülü
Sarıyer Gazoz, 2021 WorldStar Ödülleri'ne başvuran 35 ülkeden 345 ambalaj projesi arasında, içecek kategorisinde Dünya Ambalaj Örgütü WorldStar ödülüne değer görüldü

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından 1970 yılından bu yana organize edilen WorldStar, ambalaj alanında uluslararası arenadaki en önemli yarışma olarak görülüyor. Covid-19 salgını nedeniyle Kasım 2020'de Güney Afrika'da yapılması planlanan toplantısı, iptal edilmişti. 2021 WorldStar Ödülleri'ne başvuran 35 ülkeden 345 ambalaj projesini değerlendiren Uluslararası jüri heyeti, WPO üyesi 33 ambalaj derneğinden 33 jüri üyesinden oluştu. 

Yarışmanın ana kategorileri İçecekler, Elektronik, Gıda, Sağlık ve Kişisel Bakım, Ev Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri, Etiketleme ve Dekorasyon, Lüks, Tıp ve Eczacılık, Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri, Satış Noktası Sunum & Sergileme Ürünleri, Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları ile birlikte bu kategorilere girmeyen ambalajları kapsayan 'Diğer' şeklinde sıralanıyor. 

Oğuz Gıda markalarından Sarıyer Gazoz, WorldStar 2021 ödüllerinde, İçecek kategorisinde ödüle layık görüldü. Sarıyer Gazoz şişesinin asimetrik formuyla geleneksel soda kategorisinde yenilikçi bir ambalaj olduğu belirtiliyor. Şişelerde 48 farklı komik cümle içeren 48 farklı etiket bulunuyor. 

Sarıyer Gazoz, üreticisi Oğuz Gıda'nın, Adana, Sakarya ve Bolu’daki modern tesislerinde şişeleniyor. Sarıyer İçecek’in başta Sarıyer Karışık Meyveli Gazoz ve Sarıyer Portakal Aromalı Gazlı İçecek olmak üzere tüm gazlı meşrubatları üretiliyor. 

WorldStar 2021 Ödül Töreni Mayıs ayında sanal olarak düzenlenecek. Kazananlar, ülkeye ve kategoriye göre resimlerle birlikte https://www.worldstar.org/winners/ web sitesinde görüntülenebilir.

Ortakalan