Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 SCHNEIDER ELECTRIC TÜRKİYE haberi 8.06.2021
Schneider Electric'ten akıllı soğutma teknolojisine sahip yeni ürün
Schneider Electric, yaptığı açıklamada şirketin ticari ve ofis mikro veri merkezi ürün serisinde en yüksek kapasiteyi sunan 43U ile birlikte EcoStruxure Mikro Veri Merkezi C Serisinin genişletildiğini duyurdu

Gelişmiş koruma ve enerji verimliliği için akıllı soğutma teknolojisi sunan yeni 43U C Serisi, sistemin gerçek zamanlı ihtiyaçlarına göre üç soğutma modu arasında otomatik geçiş yapan piyasadaki tek çözüm. Müşterilerin her türlü sınır bilişim ortamında veya ticari ortamda basit, güvenli ve güvenilir bir şekilde IT kurmasına yardımcı olan bu yeni çözüm en büyük ve tam teçhizatlı model. Özel bir IT odası ihtiyacını ortadan kaldırarak sermaye giderlerinde yüzde 48’e varan ve zamandan da yüzde 20’ye ulaşan tasarruf sağlar. Ayrıca saha mühendislik maliyetlerinde yüzde 40’a varan tasarruf sunar ve bakım maliyetlerini yüzde 7 azaltır.

EcoStruxure Mikro Veri Merkezleri, bağlı bulunduğu fiziksel altyapıyla esneklik ve güvenliği artırır, bulut tabanlı bir yönetim platformuyla işletme maliyetlerini düşürür ve tasarım ve kurulum karmaşıklığını azaltır. Schneider Electric Teklif Yönetimi, Kabin ve Edge Sistemleri ile Enerji Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jean-Baptiste Plagne konuyla ilgili şunları söyledi: “EcoStruxure Mikro Veri Merkezi C-Serisi 43U, ticari ortamların benzersiz zorluklarıyla başa çıkmak için daha fazla kapasite, daha fazla tasarruf ve daha fazla dahili özellik sunan en son üründür. Pazardaki bir boşluğu dolduran EcoStruxure Mikro Veri Merkezi C-Serisi 43U, dijital ortamımızın daima çalışır durumda olmasını sağlayan IT çözüm sağlayıcıları ve IT profesyonelleri düşünülerek tasarlanmıştır.” 

Eksiksiz bir edge yönetimi çözümü
Yeni 43U C Serisi, EcoStruxure IT Software and Digital Services ile uzaktan izlenebilen eksiksiz bir edge yönetimi çözümü sunmaktadır. Schneider Electric’in yazılım ve hizmet portföyü, müşterilerin kritik altyapı cihazlarını sorunsuz bir şekilde kendi başlarına veya bir iş ortağıyla birlikte yönetmesi veya kendi adına yönetmeleri amacıyla Schneider Electric uzman hizmet mühendislerinden yararlanmak için ihtiyaç duydukları gücü ve esnekliği sağlar. 

43U C Serisi IT çözüm sunucuları, distribütörleri ve ortaklıklarının yanı sıra bankacılık, finansal hizmetler, perakende, sağlık, devlet ve eğitim dahil olmak üzere dikey segmentlere dağılmış IT profesyonelleri için tasarlanmıştır. 43U C Serisi malzeme odaları, IT dolapları ve ofis alanları gibi düşük ile orta yoğunluktaki uygulamalar ve 7/24 hassas soğutması bulunmayan ortamlar için tasarlanmıştır.

Yeni 43U C Serisinin faydaları:
•    Enerji Verimliliğine Sahip Soğutma Teknolojisi: Gelişmiş enerji verimliliği ve statik birikme ve aşırı ısınmaya karşı ek koruma için sistemin gerçek zamanlı ihtiyaçlarına göre aktif, eko ve acil durum şeklindeki üç soğutma modu arasında otomatik geçiş yapar.

•    Daha fazla yer: Ticari (C Serisi) EcoStruxure Mikro Veri Merkezi serimizde en yüksek kapasiteyle 36U’ya kadar kullanılabilir alan sunar.

•    İç mekanlara ve ticari ortamlara uygun: Toz, güç dalgalanmaları, orta düzeydeki sıcaklık değişimleri ve hassas IT ekipmanları için özel olarak hazırlanmamış güvenli olmayan yerlerin zorluklarına dayanır.

Şimdilik seçili ülkelerde piyasaya sunuluyor
43U C Serisi halihazırda Güney Amerika, Orta Doğu, Afrika, Hindistan, Güney Doğu Asya ve Pasifik’te piyasaya sunuluyor. Kullanıcılar EcoStruxure Mikro Veri Merkezleri sayesinde tasarımı birden fazla ortamda standartlaştırabilir ve kurulumu ve bakımı daha kolay olan hepsi bir arada tek bir çözüm sipariş edebilir. Schneider Electric sınıfının en iyi tasarım aracı olan Local Edge Configurator, global bir tedarik zinciri, bir ortaklar ve IT ortaklıkları ekosistemi ile global uyum ve sertifikalar sunuyor.