Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ŞEHZADE MARKET (Kayseri) haberi 25.03.2020
Şehzade Grup: Milletimizin yanındayız
Kayseri'de 38 mağazasıyla hizmet veren Şehzade Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kılıç, koronavirüs (Covid-19) salgınıyla birlikte e-ticaret ve perakende piyasasında görülen fırsatçılıkla ilgili konuştu

Şehzade Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kılıç, şunları söyledi: “Tüm dünyada ve ülkemizde son günlerde etkisini gösteren koronavirüs (Covid-19) vakası ile ilgili e-ticaret ve perakende piyasasında görülen fırsatçılık hadiselerini üzülerek takip ediyoruz. Kurulduğu 1997 yılından bugüne kadar uygun fiyatlı ürünleri kaliteli hizmet anlayışıyla sunan Şehzade Grup tüm çalışanları ile bu süreçte milletimizin yanında duruyor.

Ülkemizde vaka sayısının artmasıyla oluşan panikle yine fırsatçılar ortaya çıktı ve halkımızın en çok ihtiyaç duyduğu temel gıda, temizlik ve hijyen ürünlerinde fiyat artışları ve stokçuluk yaparak piyasanın fiyat yapısını bozmaya çalıştı.

Kayseri’de Dip Gross ve Şehzade markalarıyla 38 mağazası ile hizmet veren şehrin en büyük yerel perakendecisi olarak bu tür fırsatçılık haberlerinin çıkması ile yönetim kurulu kararıyla elimizde bulunan mevcut stoklarda sabit fiyat politikasıyla hareket etmeye karar verdik. Halkımızın ihtiyaç duyduğu temel gıda, temizlik ve diğer kalemlerde fiyat artışına gitmedik, fırsatçılığa ve ürün fiyatlarının artmasına engel olduk.

2016 yılı Mart ayında faaliyete geçirdiğimiz 18 bin metrekare açık alan ve 12 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu lojistik merkezimizin önemi içinde bulunduğumuz durumda daha da öne çıktı. Lojistik merkezimizde bulunan ürün stokları fiyat değişikliği yapılmadan 38 şubemizde halkımızın hizmetine sunuldu. Halkımızın yoğun rağbet gösterdiği ürünler ise stoklarımız tükendikten sonra üretici ve tedarikçiden gelecek fiyat durumuna göre revize edilerek sunulmak durumunda kalacak. 

Yaşadığımız bu zor günlerde milletimize destek olmak amacıyla rekabeti ve kar amacını ikinci plana aldık. Her koşulda elimizden geldiğince tüm çabalarımızla devletimizin ve milletimizin yanındayız. Biz tedarik zincirinin son noktası olarak üzerimize düşen görevi yerine getirerek halkımıza stoğumuzda bulunan ürünleri en uygun fiyatta sunmaya çalıştık. Bu konuyla ilgili Kayseri halkı yaptıklarımızın farkında... Fiyat politikamızla ilgili sosyal medyadan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bundan sonraki süreçte üretici ve tedarikçilerin desteklerine ihtiyacımız var. Aynı duyarlılığı tüm üreticiler, tedarikçiler ve meslektaşlarımızdan bekliyoruz.”