Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
SULTAN (Kütahya) haberi 26.03.2020
Sultan, koronavirüse karşı mağazalarında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor
Sultan, Kütahya ili ve Tavşanlı ilçesinde bulunan 40 mağazası, depoları, et entegre tesisi, ofisleri koronavirüse karşı düzenli olarak dezenfekte ediyor. Yapılan çalışmaları kurumsal web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurarak müşterilerine güven telkin ediyor

Konuyla ilgili görüştüğümüz Sultan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Habil Yılmaz şunları söyledi: “Çin’in Wuhan kentinden çıkıp dünyaya yayılan ve birçok insanın ölümüne yol açan bu virüse karşı tüm dünya mücadele içerisinde. Biz de Türkiye olarak en başından beri kararlı ve kontrollü hareket ettiğimiz için çok şükür diğer ülkeler kadar etkilenmiyoruz. Sizin aracılığınızla bu konuda gece gündüz yoğun çalışan devlet büyüklerimize ve sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. 

Sultan ailesi olarak bizde bu durumdaki sorumluluğumuzu bilerek ona göre davranıyoruz. Mağazalarımıza her gün binlerce müşteri girip çıkıyor. Koronavirüs insan yolu ile yayıldığı için bizde mağazalarımızı profesyonel ilaçlama firması ile düzenli olarak dezenfekte ettiriyoruz. Bunun yanı sıra personelimizi bilinçlendirip maske ve eldivenle hizmet vermelerini sağlıyoruz. Mağaza girişlerinde dezenfektan sıvısı konuldu giren müşterilerimizin elleri bu sıvılar ile dezenfekte ediliyor. Ayrıca mağazalarımızda saat başı market arabaları, sepetler, buzdolabı ve ekmek dolabı kulpları, kasa havuz ve bantları personellerimiz tarafından dezenfekte ediliyor. 

Manav reyonlarımızdaki ürünler, müşterilerimiz için reyon sorumlusu tarafından özenle seçiliyor. Çalışanlarımızın sağlık durumları yakından takip edilip her sabah ateş ölçümleri yapıldıktan sonra işe başlatıyoruz. Kasalarımızda medyana gelen uzun kuyruklarda ve mağaza içinde güvenli mesafeye dikkat edilmesini müşterilerimizden önemle rica ediyoruz. 

Çok şükür bu zorlu günlerde de halkımıza hizmet verebiliyoruz. Bazı tedarik sorunlarından kaynaklı ürün eksilmeleri oluyor, yoğun talep nedeniyle raflarımızda düzensizlikler ve kasalarımızda uzun kuyruklar oluşuyor bunlar içinde müşterilerimiz anlayış gösteriyorlar. İnşallah bu zorlu günleri onların desteği ile aşacağımıza inanıyoruz. Destekleri ve anlayışları için teşekkür ederiz.”