Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 TAT GIDA haberi 10.09.2021
Tat Gıda'ya yeni Genel Müdür
Tat, perakende sektörünün deneyimli ismi Evren Albaş'ı bünyesine kattı. Tat Gıda Sanayi AŞ'nin Genel Müdürü pozisyonuna atanan Evren Albaş Ağustos ayı itibarıyla görevine başladı

Gıda sektöründe 50 yıldan uzun süredir faaliyet gösteren Türkiye’nin pazar lideri markası Tat Gıda’nın Genel Müdürlük pozisyonuna perakende sektörünün deneyimli ismi Evren Albaş getirildi. Her gün girdiği yüzbinlerce mutfağa sağlıklı, lezzetli ve güvenilir ürünler sunmak için çalışan Tat Gıda’nın yeni Genel Müdürü Evren Albaş, 16 Ağustos itibarıyla görevine başladı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olan Albaş, yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yaptı. 1993-1995 yılları arasında Araştırma Mühendisi olarak TEE AŞ’de profesyonel hayata adım atan Albaş, 1995-1999 yılları arasında Arçelik’te Ar&Ge Mühendisi olarak görev aldı. 1999-2003 yılları arasında Artesis AŞ’ye transfer olan Evren Albaş, Ar&Ge Uzmanı olarak çalıştı. 2003 yılında Arçelik’e geçerek Satın Alma Uzmanı görevini sürdüren Albaş, sırasıyla Satın Alma Yöneticisi, Satın Alma Grup Yöneticisi, Temin Ürün Direktörü olarak görevlerinde bulundu. Arçelik’te çeşitli pozisyonlarda başarılı işlere imza atan Evren Albaş, son olarak Arçelik’te Sahra Altı Afrika Bölge Direktörü ve Güney Afrika’nın lider beyaz eşya markası Defy Ltd.’nin Genel Müdürü olarak Güney Afrika Cumhuriyeti’nde görev yapıyordu.