Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
23.03.2020
Teknoloji marketleri fiziksel mağazalarını kapatıyor
Üç büyük teknoloji marketi zinciri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında fiziksel mağazalarını kapatma ve faaliyetlerini e-ticaret kanalından sürdürme kararı aldı

Teknosa, Vatan Bilgisayar ve Mediamarkt Türkiye’deki tüm mağazalarını pazar gecesi itibariyle geçici olarak kapatma kararı aldı. Teknosa tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Çalışanlarımızın, sizlerin ve sevdiklerimizin sağlığı ve güvenliği birincil önceliğimiz. Bu doğrultuda ülkemizdeki Covid-19 (corona virüsü) salgınına karşı mücadeleye tam destek vermek için Pazar gecesi itibarıyla Türkiye genelindeki tüm mağazalarımızın faaliyetine geçici süre ile ara veriyoruz. İhtiyaç duyduğunuz teknoloji ürünlerini ve hizmetlerini kesintisiz olarak Teknosa.com ve mobil uygulamamız üzerinden her zaman olduğu gibi hızla sunmaya devam edeceğiz. En yakın zamanda mağazalarımızda yeniden bir araya geleceğimize inanıyor hepinize sağlıklı günler diliyoruz."

MediaMarkt, yaptığı duyuruda ülke genelinde hizmet verilen tüm mağazalarını 22 Mart Pazar gecesinden itibaren geçici bir süreliğine kapatma kararı alındığını bildirdi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de etkisine alan ve COVID-19 olarak adlandırılan koronavirüs sonrası MediaMarkt olarak ülke genelinde hizmet verdiğimiz tüm mağazalarımızı 22 Mart Pazar gecesinden itibaren geçici bir süreliğine kapatma kararı aldık. Bu kararı almamızdaki en önemli neden çalışanlarımızın ve sizlerin sağlığını korumak, aynı zamanda virüsün yayılma hızının önüne geçmek. MediaMarkt ailesi olarak bu süreci hep birlikte atlatacağımıza inancımız tam. Geçici bir süre için geçerli olacak bu durum içerisinde gösterdiğiniz anlayışınız için teşekkür ederiz."

Vatan Bilgisayar, 22 Mart 2020 Pazar gecesinden itibaren tüm mağazalarının faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Değerli müşterilerimiz ve çalışanlarımız, Covid-19 (Koronavirüs) ile ilgili ülkemizde vaka sayılarının artması sebebiyle, 22.03.2020 Pazar gecesinden itibaren tüm mağazalarımızın faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararı aldık. Hepimiz için sağlık diliyor, en kısa sürede mağazalarımızda tekrar buluşmak üzere diyoruz."