Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 TEZULAŞ FUARCILIK haberi 9.01.2020
thaifex anuga ASIA 2020, Mayıs'ta düzenleniyor
Asya Uluslararası Gıda ve İçecek Sanayi İhtisas Fuarı thaifex anuga ASIA 2020, 26 - 30 Mayıs günleri arasında, Bangkok - Tayland'da yapılacak

Koelnmesse, Güneydoğu Asya’nın merkezi Tayland’da partnerleri Uluslararası Ticaret Teşvik Kurumu ve Thai Ticaret Odası işbirliğiyle Güneydoğu Asya’nın en önemli gıda ihtisas fuarı thaifex anuga ASIA’yı 2004’den beri düzenliyor. Her yıl daha da büyüyen thaifex’e 40 ülkeden 2 bin 745 katılımcısı ve 150 ülkeden 67 bin 136 ihtisas ziyaretçisi ile 2019 yılında yeni bir rekor kırmış oldu. Fuar ziyaretçilerinin 53 bin 250’si Tayland’dan, 13 bin 886’sı uluslararası ülkelerden geldi.

Refah düzeyi artan Güneydoğu Asya, genç nüfusu, çalışan kadın sayısındaki artış ve değişen yaşam tarzı ile Avrupa gıda ve içecek sanayii için giderek daha önemli bir pazar konumuna yerleşiyor. Tüketiciler dışarıda yemek yeme alışkanlığı kazanırken tüketime hazır gıdalara olan talep artıyor, batı ülkelerinde üretilen gıdalar ile sağlıklı ürünlerin tüketimine önem veriliyor.

thaifex 2020’de ürünler, çay ve kahve, içecekler, genel gıda, hizmet sektörüne yönelik ekipmanlar, gıda işlem teknolojileri, dondurulmuş gıdalar, meyve ve sebzeler, et ve tavuk ürünleri, pirinç, deniz ürünleri, şekerlemeler ve tatlılar ana başlıkları altında sergilenecek. Fuarda ayrıca Halal, Private Label, Health and Functional Food, Vegetarian ve Organic trend konularına yer verilecek. Gıda ve içecek sanayine yönelik farklı konuların ve trendlerin yer verildiği seminer ve workshoplar da fuara ayrı bir renk katacak.

thaifex 2020’de de Türkiye Milli Katılımı’nı yine Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri organize ediyor.