Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 ORTAKALAN haberi 8.11.2019
Ulusal Zincirler Oturumu, Ortakakıl Konferansı'nda
21 Kasım'da Wow Convention Center'da gerçekleştirilecek Ortakakıl Konferansı'nın sabah bölümünde Migros CEO Özgür Tort ve CarrefourSA CEO Kutay Kartallıoğlu, GPD Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Tüfekçi moderatörlüğünde Ulusal Zincirler Oturumu'nda bir araya geliyor

200 milyar TL ciro, 35 bin satış noktası ve 300 bin kişiye yaklaşan istihdamla Türkiye ekonomisinin merkezindeki sektör organize gıda perakendesini temsil eden sivil toplum kuruluşlarının tüm temsilcileri, 21 Kasım'da Ortakakıl Konferansı'nda ilk kez bir araya geliyor. Ulusal ve yerel perakende zincirlerinin temsilcilerini ortak gündemler ve paydalar doğrultusunda ‘ortak akıl’ı oluşturmak için bir araya getirecek konferans bu yönüyle tarihi bir misyonu da gerçekleştirme yönünde ilk adım olacak. Konferansta açılış konuşmalarının ardından gıda perakendeciliğinin 2010 yılı sonrasındaki gelişimi verilerle ele alınacak ve sektörün orta vadede geleceğine dair öngörüler katılımcılarla paylaşılacak. Bu bölümde sunulacak olan sektörün gelişim verileri ve öngörüler, Ortakalan tarafından hazırlanan Sektörel Değişim Raporu, Ulusal ve Discount Zincirler Raporu, Yerel Zincirler Raporu kaynak alınarak hazırlandı.

Konferansta perakende zincirlerinin üst düzey yöneticilerinin konuk olacağı oturumların ilki sabah bölümünde gerçekleştirilecek. GPD, Onur Market ve Ortakakıl Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Tüfekçi moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Ulusal Zincirler Oturumu'nda GPD Yönetim Kurulu Üyesi ve Migros CEO Özgür Tort ve GPD Yönetim Kurulu Üyesi, CarrefourSA CEO Kutay Kartallıoğlu konuk olacak.

Oturumda organize perakendenin Türkiye'deki gelişim öngörüleri, rekabet ortamında farklılaşma, yeni nesil alışverişçilerin sektörden beklentileri, farklı konseptlerde büyüme stratejileri, e-ticaret ve çoklu kanalların fiziksel perakendeciliğe etkileri, yeni nesil ödeme sistemleri, global ölçekte önem kazanan gurme - damak tadı konseptleri, perakendede sürdürülebilir sosyal sorumluluk çalışmaları konuları ele alınacak.

Ortakalan Konferansı'na katılım gerçekleştirmek için tıklayınız.