Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 HYVE GROUP TÜRKİYE haberi 11.09.2019
WorldFood İstanbul, 45 ülkeden 500 katılımcı ve 20 bin 746 ziyaretçi ağırladı
27'nci Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 4-7 Eylül günleri arasında ziyaretçilerini ağırladı

ITE Türkiye tarafından düzenlenen Fuarın destekçileri T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), TÜGİDER (Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği), PAKDER (Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşletme ve Paketleme Sanayicileri Derneği), İHBİR (İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği), ETÜDER (Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği, MARSAP (Marmara Bölge Satın Alma Yöneticileri Platformu) ve Aşçılar Derneği idi. 

WorldFood İstanbul Fuarı’nın 27’ncisinin başarıyla tamamlandığını ifade eden WorldFood İstanbul Fuar Direktörü Semi Benbanaste, her yıl daha çok katılımcı ile yol almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Benbanaste şöyle devam ett: “Fuarımız bu yıl yükselen bir grafikle 45 ülkeden, 500 katılımcı ve 20 bin 746 ziyaretçiyi ağırladı. Fuarımız 2018 yılında 29 ülkeden 430 katılımcı, 133 ülkeden 16 bin 85 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştı. Bölgede durağanlaşan ekonomik durum göz önüne alındığında yüzde 29’luk bu büyüme ile önemli bir başarı sağladığımıza inanıyoruz. Ayrıca uluslararası ziyaretçi oranında ise geçen seneye kıyasla yüzde 87’lik rekor bir büyüme sağladık.

27’nci WorldFood İstanbul’da İHBİR ile düzenlenen, sektör oyuncularına yeni alım, iş, iş geliştirme ve ortaklık fırsatları sunan Alım Heyeti Programı ile Çin, Fransa, Almanya, Rusya, İngiltere, Hindistan, Hollanda ve ABD gibi birçok ülkeden 100’ün üzerinde yabancı profesyonel alıcı ağırlandı. Fuarda katılımcılar ile alıcılar arasında 3 binin üzerinde B2B toplantı gerçekleşerek yeni iş birliklerine imza atıldı.

27’nci WorldFood İstanbul Gıda Fuar’ında neler vardı?
27’nci WorldFood İstanbul’da perakende zincirleri, içecek, süt ve süt ürünler, et ve tavuk ürünleri, yaş sebze-meyve, deniz ürünleri, dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamuller, unlu mamuller, hububat ve kuruyemiş gibi başlıklarda pek çok marka ve üretici 27’nci WorldFood İstanbul’da olacak. 350’den fazla yerli katılımcı ve bini aşkın markanın yer aldığı fuarda, son dönem tüketim trendleri ile birlikte yükselen bir başka değer olan özgün yöresel lezzetler de fuarın ilgi odağı olarak katılımcı ve ziyaretçilerle buluşturuldu.

Dört gün boyunca fuarla eş zamanlı gerçekleştirilen etkinlik programında konferanslar, katılımcı tarif ve tadım atölyeleri, şef şovları, yarışmalar ve tadım şovları ile sektörün üst düzey karar vericileri, departman direktörleri, yerel yöneticiler, akademisyenler, ünlü şefler, gıda girişimcileri, gastronomi uzmanları, teknoloji uzmanları ve gazeteciler bir araya geldi. Gıda ve içecek sektöründe faaliyet gösteren üretici, toptancı, perakendeci ve ithalatçı sektör profesyonelleri yanında Fuarda, lojistik çözümler ve sağlık ürünleri kategorisinden de önemli isimler programda yer aldı. Fuara özel tasarlanan Konferans Sahnesi ve Show Mutfağı’na ev sahipliği yapan Food Arena’da, gıda ekonomisi, HoReCa satın alması, gıdada sıfır atık, gastronomiyle inovasyon, tüketici yönelimleri, gıda güvenliği ve tarımda ulaşılabilirlik konuları gündeme taşındı. WorldFood İstanbul katılımcıları ve ziyaretçileri; 2020’nin hedeflerini belirlemek, yeni satış stratejileri oluşturmak ve müşterilerinin memnuniyetini üst düzeye çıkaracak yöntemlerini güçlendirmek için yardımcı olacak pek çok güncel bilgi ve trendlere ilişkin bilgilere sahip oldular. 

WorldFood İstanbul’da ihtiyaç sahiplerini de unutmadı
WorldFood İstanbul’un önemli destekçilerinden olan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ve ITE Turkey bu sene de iş birliği yaparak fuar kapsamında bir de sosyal sorumluluk projesine imza attı. Geçen sene olduğu gibi bu sene de fuar sonrası katılımcıların standlarında kalan ve geri götürmeyecekleri gıda ürünleri bağış olarak toplandı. Bu çerçevede; makarna, salça, konserve, baharat, bisküvi ve çikolata gibi muhtelif ürünler TİDER’in Bağcılar Destek Marketi aracılığıyla ihtiyaç sahipleri ile buluşturuldu.