Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 Etnik Market haberi 8.10.2019
Yayla Almanlara salep içirecek
Anuga gıda fuarı, Almanya'da kurulmuş olan tanınmış Türk gıda üretim ve ticaret şirketlerinden Yayla'nın da birçok yeni ürününün tanıtıldığı bir platform oldu

Önceki yıllarda Türkiye’nin sucuğunun Avrupa’nın büyük gıda mağazalarının raflarında yer ve böylece Avrupalıların sofralarında da yer almasını sağladıklarını vurgulayan Yayla Satış Direktörü Batur Babacan, tamamen Türk standartlarıyla gerçekleştirdikleri sucuk üretiminin yüzde 70’inin Almanlar tarafından tüketildiğini vurguladı. Şimdi de Almanya içecek pazarına Türkiye’nin geleneksel içeceklerinden salebi sürmeye başladıklarını kaydetti. 

Yayla’nın fuarda tanıttığı yeni ürünleri arasında vegan tüketime uygun falafel ve çiğ köfteyle köy ayranı, köy kaymağı, köy tulumu, atıştırmalık kategorisindeki ‘sucuk snack’, çocuklara yönelik ‘Mini Krem’ dikkat çekiyor. 

Yayla’nın sahibi Zekeriya Yasemin ile grubun yöneticilerinden Kutlay Yasemin, Genel Müdür Ethem Çolakoğlu ve Batur Babacan, Almanya pazarına sağlıklı bir içecek alternatifi olarak sundukları salebin ileride Alman marketlerinde de satılmasını hedefliyorlar.