Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 PEYNİRCİ BABA (Kocaeli) haberi 30.06.2020
Yemek kartları artık Peynirci Baba online mağazada geçerli
Yaklaşık 100 mağazası ve 3 üretim tesisi ile hizmet veren Peynirci Baba Yöresel Kahvaltılık Marketler Zinciri Türkiye'nin dört bir yanına online mağazası aracılığı ile ulaşıyor. Online mağazada kredi kartı ve havale ödeme sistemlerinin yanı sıra artık Sodexo, Multinet ve Setcard yemek kartları ile de alışveriş yapılabiliyor

Peynirci Baba online mağazası; Peynirci Baba mağazalarında yer alan geniş ürün gamının çoğunluğunu barındırıyor. Tüketicilerin sofrasında görmek isteyeceği tüm kahvaltılık ürünler ekonomik fiyatlarla online mağazada satılıyor. Süt ve süt ürünleri, zeytin ve zeytinyağı, gurme ürünler, tatlı lezzetler, şarküteri ürünleri, bakliyatlar, kuruyemişler ve konserve çeşitleri son dönemlerin en ilgi çekici ürün gruplarını oluşturuyor. 

Peynirci Baba olarak Türkiye’nin yöresel kahvaltılık kültürüne sahip çıktıklarını belirten Yöre Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Keskin; "Ezine klasik peynir, İzmir Tulum Peyniri, Adapazarı Sepet Peyniri, Trakya Eski Kaşar, Trabzon Tel Peyniri ve Erzincan Deri Tulum Peyniri gibi yöresel pek çok peynir çeşidi raflarımızda yer alıyor. Üstelik bu ürünlerin büyük bir bölümünü kendi üretim tesislerimizde üretiyoruz. Kendi üretimlerimiz dışında ise, Türkiye’nin 7 bölgesini karış karış gezerek en kaliteli yerli üreticiyi buluyor, kendi ürün kalitemize yakışacak şekilde ürünleri ürettiriyoruz” dedi. 

Ali Keskin, zeytin çeşitliliğinde öncü olduklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Gemlik doğal sele zeytin, Bodrum Çizik Zeytin, Hatay Halhalı Taş Kırma Zeytin, Kalamata Zeytin ve Edremit çizik gibi onlarca çeşit yöresel ürünü tek çatı altında sunuyoruz. Zeytinlerimizin her birini kendilerine has üretim bölgelerinden ziraat mühendislerimiz ile birlikte seçip, Gemlik’teki üretim tesisimizde işliyoruz."

Türkiye’de zeytin üretilen tüm bölgelerdeki hasadı yakından takip ettiklerini anlatan Keskin, 1996 yılında kurdukları ilk şubeden bu yana heyecanlarını kaybetmediklerini ve bu heyecan ile şubelerinin olmadığı bölgeler de online mağaza ile hizmet verdiklerini kaydetti. 

Salgın sürecinde online gıda alışverişi arttı 
Online gıda alışverişinin son dönemde yaşanan salgın nedeniyle hızlı bir ivme kazandığını belirten Yöre Grup Yönetim Kurulu Üyesi Burak Keskin ise; "Peynirci Baba mağazalarının olmadığı lokasyonlarda yeni mağaza açma talepleri alıyoruz. Online mağazamız ile artık fiziksel mağazamızın olmadığı her yere ulaşıyoruz. Üretimden aldığımız güç ile en kaliteli ve lezzetli yüzlerce çeşit ürünümüzü en avantajlı fiyatlarla online mağazamızda ulaşılır kıldık" dedi. 

Peynirler bozulmadan nasıl kargo ediliyor?  
Ürünlerin paketlemesiyle ilgili de bilgi veren Burak Keskin; "Bize en çok sorulan soru şu: ‘Peynirlerimiz kargo ile bozulmadan nasıl geliyor?’ Bunun için büyük bir emek harcıyoruz. Soğuk zincir bozulmadan evlere ulaşması gereken süt ve süt ürünlerimizi, 48 saate kadar dayanıklı buz akülerine sarıyor, ayrıca ısı sabitleme özelliği olan metalize poşetler içerisinde paketliyoruz. Cam kavanoz ürünlerimizi ise kargoda kırılmaması için hava yastıklı özel ambalajlar içerisine yerleştiriyoruz. Büyükşehirlerde kargo, eğer aşırı yoğunluk olmazsa ertesi gün teslimatı gerçekleştiriyor. Diğer şehirlerde ise teslimat ortalama 2 gün sürüyor. Biz de ürün paketlerimizi bu şartlara dikkat ederek hazırlıyoruz. İstanbul Anadolu Yakası ve Gebze bölgesi başta olmak üzere, kendi soğutucu araçlarımız ile aynı gün teslimat yapabileceğimiz alt yapımızı da hazırlıyoruz. Çok yakında günlük teslimatlarımız da başlayacak" şeklinde konuştu. 

Online değil gerçek mağaza deneyimi
Yöre Grup Yazılım Departmanı Lideri Enes Sönmez; www.peynircibaba.com online mağazanın teknik alt yapısını geliştirirken, gerçek bir mağazadan alışveriş yapma keyfini kullanıcılara yaşatmaya önem verdiklerini söyledi. Her ürün kategorisini ve alışverişin her aşamasını buna göre dizayn ettiklerini belirten Sönmez; "Kullanıcılar mobil ya da masaüstü cihazlarla sitemize girdiklerinde, alışverişlerini basit adımlarla sorunsuzca tamamlayabiliyorlar. Müşteriler, fiziki mağazalarda gördükleri düzende zeytini, peyniri ve reçeli sitemizde de kolaylıkla bulup satın alabiliyorlar" dedi. 

Sodexo, Multinet ve Setcard ile alışveriş fırsatı
Enes Sönmez, müşterilerin ödemelerini kredi kartı ve banka havalesi şeklinde gerçekleştirdiklerini şimdi ise ödeme yöntemlerine; Sodexo, Multinet ve Setcard yemek kartlarını da eklediklerini söyledi. Pek çok online mağazada bulunmayan bu ödeme adımları ile rekabette öne geçeceklerini kaydeden Sönmez, Peynirci Baba müşterilerine kolaylık sağladıklarını kaydetti. Minimum sipariş tutarının olmadığı www.peynircibaba.com online mağazasında, 100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatı sunuluyor. Pazartesi gününden Perşembe gününe kadar olan siparişler 24 saat içinde kargoya veriliyor. Cuma günü ve sonrasında gelen siparişler ise; hafta sonu kargoda bozulma ihtimallerini ortadan kaldırmak adına sonraki Pazartesi günü kargo ediliyor.