Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 SUNTAT haberi 8.10.2019
Yeni markayla büyük atılım
Almanya'daki Türk gıda üretimi ve ticaretinin önde gelen aktörlerinden Baklan Grubu, ikinci kez 'Suntat' adı altında katıldığı Anuga'da yeni markasını tanıtıyor

Baklan Grubu, ‘Suntat’ adı altında katıldığı Anuga’da sadece kendi ürünlerinin sergilendiği stantlarda değil, fuarın hem içinde hem de dışındaki büyük tanıtım atılımıyla yeni markasını görünür kıldı. Amaçlarının güç gösterisi değil, Avrupa’ya ve tüm dünyaya gıdada Türkiye’nin ürünlerine güven ve devamlılık mesajı vermek olduğunu belirten Başkan Mustafa Baklan şöyle konuştu: “Avrupa pazarındaki hiyerarşiyi kırmak istiyoruz. Avrupalı birçok gıda firması Türkiye’nin ürünlerini kendi markalarıyla piyasaya sürüyor. Bizse, Bunların kaynağı biziz. Pazarın talebini biz kendi markamızla karşılayabiliriz’ diyoruz. 23 yıldır Avrupa’nın çeşitli market zincirlerine ürün veriyoruz” dedi.

Baklan, çok sayıda ürünleri olduğu için fuar yönetiminden büyük bir stant yeri talebinde bulunduklarını, burada tanıtılan ürünlerin 20’den fazlasının yeni olduğunu kaydetti. Baklan Grubu’nun ürettiği, pazarladığı ve Uludağ gibi bayiliğini yürüttüğü ürünler Anuga’nın çeşitli salonlarındaki 3 büyük stantta sergileniyor.