Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
Etnik Market
 YÖRE haberi 14.09.2020
Yöre Group, bu yıl ihracatta 5 milyon euro hedefliyor
Pandemi sonrası yurt dışından yoğun talep almaya başlayan Yöre Group, yılsonunda ihracatta yüzde 20'nin üzerinde büyüme ve 5 milyon euro hedefliyor

Zeytin, peynir ve kahvaltılık gurme ürünleri alanında 100'e yakın tescilli markasıyla üretim yapan Yöre Grup, markaları bünyesinde yer alan ürünleri 60 ülkeye ihraç ediyor. İhracat pazarları arasında Avustralya, ABD, Kanada, AB, Orta Asya’nın yanı sıra Orta Doğu ülkelerinin yer aldığını kaydeden Yöre Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Keskin, “Özellikle Kanada ve ABD'de daha fazla aktif olacağız. Yine Avrupa ve Orta Asya pazarına odaklanacağız. Yeni dönemde hedef pazar olarak Rusya’ya giriş yapmayı hedefliyoruz. Pandemi sonrası yurt dışından talep arttı. Yılsonunda ihracatta hedefimizin yüzde 20 üstünde büyüme bekliyoruz. Bu yıl ihracatta 5 milyon Euro hedefliyoruz” dedi.

Yıllık büyümelerinin yüzde 25 bandında bulunduğunu ifade eden Keskin, pandeminin gıda sektörüne olumlu yansımasıyla bu yılın ilk 6 ayında satışlarının artığını aktardı. Pandemide büyümelerine ilaveten yüzde 15 bir büyüme yakaladıklarını söyleyen Keskin, “İkinci altı aydan sonra insanların büyük şehirlerden ayrılmasıyla birlikte ciroda kayıplar yaşadık. Kazanılan yüzde 15 büyümeyi yıl ortalaması olarak hesaplandığında yüzde 5 ile 10 arasında ek bir büyüme bekliyoruz. İhracatta ise yüzde 20’ye yakın bir ivme kazandık" şeklinde konuştu. Keskin, “2019 yılında üretim kapasitemizin yüzde 70’ini kullandık. Geçen yıl yaptığımız kapasite artışıyla bu yıl yüzde 55’ini kullanıyoruz. 2021’de bu kapasitemizin yüzde 80’ini kullanmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.