Bu gönderiyi beğenmek ya da bu gönderiye yorum yapmak için üyelik hesabınıza girin.
ORTAKALAN
 YVES ROCHER haberi 9.09.2021
Yves Rocher Vakfı Toprağın Kadınları Ödülü 2022 aday başvuruları başladı
Her gün bir yerlerde kadınlar, dünyayı değiştirmek için harekete geçiyor. Yves Rocher Vakfı, kadınların çevre için bu mücadelelerine tam 20 yıldır ışık tutuyor

Birleşmiş Milletler’in Binyıl Kalkınma hedeflerinden biri olan kadın özgürlüğü ve eşitliğini desteklemek amacı ile Yves Rocher Vakfı tarafından bugüne kadar 50’den fazla ülkede, 450’den fazla kadını ödüllendirildi ve toplamda 2 Milyon Euro’dan fazla bağış yapıldı. Dünyada 2001 yılından bu yana düzenlenen Yves Rocher Vakfı Toprağın Kadınları Ödülü yarışmasında, 2015-2016 yılında uluslararası birinci olan Türkiye, 2022 yılında da Türk Kadınlarının çevre için mücadelelerine ışık tutmaya ve ödüllendirmeye devam ediyor.

Siz de gezegeninize pozitif bir iz bırakmak istiyorsanız Yves Rocher Vakfı Toprağın Kadınları Ödülü’ne başvurun!

Proje kapsamında toplum ve çevre yararına ticari faaliyetler yürüten ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş bünyesinde yer alan kadınlar ve çevre yararına bireysel bir proje yürüten her yetişkin kadın bu ödüle layık görülebilir.

Yves Rocher Vakfı Toprağın Kadınları Ödülü aday başvuruları 15 Ekim’e kadar www.yvesrocher.com.tr adresi üzerinden veya terredefemmes.turkey@fondationyvesrocher.org adresine iletilerek yapılabilir. Birincilik elde eden adaya 100 bin TL ödül verilecek.