ORTAKALAN
12.10.2021
Pınar, yeni fonksiyonel ürünleriyle Anuga 2021'de
Dünya çapında 30'dan fazla ülkeye ihracat yapan Pınar, zengin ürün portföyünün yanı sıra yeni ürünleri ile dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı olarak kabul edilen Anuga Gıda ve İçecek Fuarı'ndaki yerini aldı

Türkiye’nin 48 yıldır sağlık, lezzet, yenilik kaynağı ürünleriyle faaliyet gösteren ve 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan Pınar, her yıl Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştirilerek 100’den fazla ülkenin katılımıyla dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı olarak kabul edilen Anuga Gıda ve İçecek Fuarı’na katıldı. 

Pınar, Anuga 2021’de Gouda, Edam, Kaşar Peyniri, Hellim Peyniri, Krem Peynir, Organik Labne, Choco Labne, Limonlu Cheesecake, Mantarlı, Sarımsak & Frenk Soğanlı Labne Çeşitleri, Avrupa Birliği için özel ambalajlarda üretilen Labne çeşitleri, plant based donuk ürünler ve börekten oluşan yeni fonksiyonel ürünlerini sergiledi. 

Pınar’ın Almanya’da üretilen şarküteri ürünleri Avrupa ülkelerinin genelinde büyük ilgi görürken lansmanı yapılan ve Avrupa’ya sevkiyatına başlanılan plant based donuk ürünler, Anuga 2021’de ilgiyle karşılandı. Pınar’ın Türkiye’de ürettiği Labne çeşitleri de Almanya genelinde tüketicilerin erişebilmesi amacıyla süpermarketlerdeki yerini aldı. 

Yeni ürünleriyle Pınar, AB müşterilerinin yanı sıra Uzakdoğu, Afrika ve Ortadoğu’dan gelen katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Fuar süresince yeni ürünler için birçok satış anlaşması gerçekleştirildi.

Artan ihracat, Pınar için Ar-Ge ve yenilikler demek
Çin, Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere 5 kıtaya yaptığı ihracatını arttıran Pınar, uluslararası fuarlara katılarak gittiği bölgelerde ürün yelpazesini ve yeniliklerini sergiliyor. 

Artan ihracat, Pınar için Ar-Ge çalışmalarına esin kaynağı oluyor. Uluslararası fuarlarla tüketicilerin taleplerini değerlendirme fırsatı yakalayan Pınar, küresel anlamdaki tüketici talebine hem yurt içinde hem de yurt dışında gerçekleştirdiği üretim faaliyetleri ile cevap veriyor.